Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Bannery

 

Najczęściej czytane

 1. Pijany kierowca ciężarówki wpadł w ręce policji po kolizji drogowej

  Policjanci zatrzymali 46-letniego obcokrajowca, którzy kierował tirem mając w organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna w ręce policji wpadł po zdarzeniu drogowym. W pojazd, którym kierował wjechała inna ciężarówka. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już swoje prawo jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 2. Policyjny pościg za pijanym kierowcą

  Policjanci z bełchatowskiej drogówki prowadzili pościg za 22-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że był pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

 3. Ukradli przyczepę z towarem o wartości blisko pół miliona złotych

  Zaledwie kilka godzin potrzebowali bełchatowscy policjanci, aby ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży naczepy z kontenerem. Odzyskali też całość skradzionego mienia o łącznej wartości blisko 500 tysięcy złotych. Podejrzani w wieku 34, 35 i 48 lat odpowiedzą za kradzież i kradzież z włamaniem. Sąd aresztował ich na 3 miesiące.

 4. Tragiczny wypadek na DK-74

  Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej DK-74 w Krasowej. Na skutek zderzenia dwóch ciężarówek, 62-letni kierowca zmarł pomimo długiej reanimacji.

 5. Świadkowie zdarzenia zabrali kluczyki pijanemu kierowcy

  55-letni kierowca forda fokusa miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie jego niebezpiecznej jazdy, którzy zabrali mu kluczyki i na miejsce wezwali policję. Dziękujemy za wzorową postawę i reagowanie w sytuacjach zagrożenia. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 6. Zostań Jednym z Nas

  Dzięki współpracy ze Społeczną Akademią Nauk bełchatowscy policjanci zainicjowali spotkanie online ze studentami. Mottem przewodnim spotkania było „ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS”. Pomoc osobom potrzebującym, pokrzywdzonym to główne przesłanie policyjnej służby. Zainteresowani mogli dowiedzieć się jak wygląda proces doboru do służby w policji i uzyskać informacje związane z rekrutacją w niebieskie szeregi.

 7. Podczas ugaszania pożaru opuszczonego budynku w Ignacowie znaleziono zwęglone zwłoki

  Policjanci z komisariatu w Zelowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru pustostanu w miejscowości Ignaców. W czasie akcji gaśniczej zostały znalezione zwęglone zwłoki mężczyzny. Ustalono, że denatem jest 42-letni mężczyzna, który pomieszkiwał w opuszczonym budynku.

 8. Śmiertelny wypadek

  Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 1 czerwca 2021 roku około godziny 17.00 w miejscowości Kolonia Rusiec. Zginął 50-letni kierujący oplem corsa a kilka osób zostało rannych.

 9. Amatorka drogiego alkoholu z zarzutami

  W ręce bełchatowskich policjantów trafiła 36-latka podejrzewana o kradzież. Kobieta została ujęta na gorącym uczynku przez czujnego pracownika ochrony, kiedy z łupem wychodziła ze sklepu. Okazało się, że kobieta ma na swoim koncie podobną kradzież na terenie Pabianic. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

 10. Narkotyki w bmw

  Bełchatowscy policjanci podczas kontroli pojazdu znaleźli i zabezpieczyli blisko 36 gramów różnych środków odurzających. Narkotyki należały do 33-letniego pasażera bmw, który został zatrzymany. Mieszkaniec Łasku usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

linki

Tagi

kradzież samochodu policjant po służbie wypadek drogowy tytoń wakacje ŚDM kręci mnie bezpieczeństwo krajowa mapa zagrożeń prewencja KMZB narkotyki kradzież z włamaniem znicz obywatelskie ujęcie bezpieczne wakacje zabójstwo uszkodzenie mienia marihuana świadkowie zdarzeń dopalacze kradzież rozbójnicza poszukiwania wandal apele kradzież sklepowa apel Święto Policji 2016 kradzież z wlamniem uszkodzenie ciała kradzież konkurs wypadek śmiertelny nietrzeźwy kierowca profilaktyka wrd pobicie dzielnicowy włamanie kolizje nietrzeźwy konsultacje społeczne trzeźwy poranek nietrzeźwy kierujący utonięcia Policjanci uratowali prędkość pościg rozbój nietrzeźwi kradzeż