Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Zostan jednym z nas

AKTUALNOŚCI

Bannery

Sisi
Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Obchody Święta Policji w Bełchatowie

  31 lipca 2020 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powiatowych obchodów Święta Policji. Z uwagi na sytuację związaną z epidemią koronawirusa, tegoroczne święto było obchodzone skromniej niż w minionych latach.

 2. Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

  Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca, który 16 lipca w nocy spowodował kolizję z nissanem. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 3. Pechowy duet włamywaczy - "wpadli" na policjanta po służbie

  Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali włamywaczy, którzy skradli 2500 złotych. Są nimi mieszkańcy Bydgoszczy w wieku 24 i 27 lat. Na gorącym uczynku zostali przyłapani przez policjanta, który w czasie wolnym od służby, podjął interwencję i odzyskał skradzione mienie. Sprawcom jednak wówczas udało się uciec. Na skutek intensywnej policyjnej pracy włamywacze zostali później namierzeni i zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty. 24-latka odpowie za włamanie, jej 27-letni partner odpowie również za kradzież rozbójniczą.

 4. Amatorzy słodyczy zatrzymani

  Bełchatowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta. Łupem przestępców padły 93 czekolady o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 5. Amatorzy cudzej własności zatrzymani

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 27 lat, którzy ukradli rowery gokartowe o wartości 1000 złotych. Sprzęt w stanie nienaruszonym powrócił do właściciela, a mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 6. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

  Rowerzysta zginął pod kołami ciężarówki w gminie Zelów. Policjanci ustalają przyczynę drogowej tragedii.

 7. Uwaga - WŁAMANIA!

  W związku z nasileniem się włamań do domów jednorodzinnych na terenie powiatu bełchatowskiego, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, z którego jesteś obserwowany możesz dzwonić pod nr 690 115 431, czynny całą dobę i powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach. Każda informacja będzie zweryfikowana.

 8. Policyjny pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą

  Policjanci z bełchatowskiej drogówki po pościgu zatrzymali pijanego 38-letniego pirata drogowego. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał 115 km/h. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Pędził fordem wprost na zatrzymującego go policjanta. Nie reagował na żadne sygnały. Teraz odpowie za szereg przestępstw. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

 9. Policja poszukuje świadków wypadku

  Policjanci z Bełchatowa ponawiają apel w sprawie zgłaszania się naocznych świadków tragicznego wypadku, w którym zginęła 25-letnia kierująca citroenem. Do zdarzenia doszło 19 kwietnia 2018 roku około godz. 21.00 w Bełchatowie na ul. Pabianickiej.

 10. Sprawa zabójstwa rozwiązana przez bełchatowską policję

  Policjanci z bełchatowskiej komendy rozwikłali sprawę zaginięcia i zabójstwa 37-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego, którego ciało odnaleziono w okolicach Kleszczowa. W zaledwie kilka godzin po ujawnieniu zwłok, w wyniku szeroko zakrojonych czynności wykrywczych policjanci ustalili okoliczności zabójstwa. Oprawcy zacierając ślady wywieźli ciało z miejsca zbrodni i porzucili je w kompleksie leśnym. Dzięki intensywnej pracy bełchatowskich policjantów prokuratorskie zarzuty usłyszało 3 obcokrajowców. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

linki

Tagi

kradzież z włamaniem kradzież rozbójnicza KMZB wakacje dopalacze profilaktyka dzielnicowy znicz wrd konsultacje społeczne konkurs wypadek drogowy obywatelskie ujęcie krajowa mapa zagrożeń trzeźwy poranek prędkość apele nietrzeźwy kierowca świadkowie zdarzeń Policjanci uratowali prewencja poszukiwania kradzież sklepowa bezpieczne wakacje kradzeż nietrzeźwi rozbój włamanie kradzież samochodu ŚDM wypadek śmiertelny nietrzeźwy zabójstwo uszkodzenie mienia Święto Policji 2016 marihuana kradzież rowerów narkotyki pościg kręci mnie bezpieczeństwo kolizje apel nietrzeźwy kierujący utonięcia policjant po służbie kradzież z wlamniem tytoń piknik policyjny kradzież pobicie