Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Zostan jednym z nas

AKTUALNOŚCI

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Stan licznika w czerwcu wskazywał 350 tys. km a wczoraj już tylko 63...

  Przypominamy, że od 25 maja 2019 roku zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei od 1 stycznia 2020 roku dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

 2. Zatrzymani z używkami

  Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Zelów w wieku 25 i 19 lat, którzy odpowiedzą za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych. Mimo cyklicznie prowadzonych przez policjantów spotkań profilaktycznych oraz rozmów z młodzieżą o szkodliwości i zagrożeniach jakie niesie ze sobą zażywanie substancji psychoaktywnych, wciąż zatrzymujemy osoby, które je posiadają. Nie zdają sobie sprawy z nieodwracalnych konsekwencji zdrowotnych jakie niesie ze sobą zażywanie takich substancji.

 3. Kierowco jedź ostrożnie i uważaj na zwierzynę leśną!

  Nie lekceważ ustawionych przy drodze znaków „Uwaga dzikie zwierzęta”. Przez tereny leśne poruszaj się z odpowiednią prędkością. Jadąc zbyt szybko kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i ominąć zwierzę, które nagle pojawi się na drodze. Najprostszym sposobem uniknięcia zderzenia z dziką zwierzyną jest ... zdjęcie nogi z gazu.

 4. Kompletnie pijany, na zakazie prowadzenia pojazdów, spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia

  Kierowca daewoo doprowadził do zderzenia z chevroletem i uciekał z miejsca kolizji. Zatrzymał się kiedy widział, że nie ma szans uciec pokrzywdzonemu. Okazało się, że 34-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 3,5 promila. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

 5. Sylwestrowo-noworoczne „wyczyny” nietrzeźwych kierowców

  Pijany 42-latek przyjechał na komisariat policji, a nietrzeźwy 25-latek wszedł na cudzą posesję, zabrał chevroleta, wjechał w ogrodzenie i zasnął za kierownicą.

 6. Czyj to rower ?

  Śledczy z bełchatowskiej policji poszukują właściciela roweru marki Maxim Highlander, typu górskiego, koloru czerwonego.

 7. Kolejni nierzeźwi wyeliminowani z ruchu

  Nietrzeźwa kierująca renault próbowała wyjechać z parkingu. Dalszą jazdę uniemożliwił jej świadek, którzy natychmiast zareagował i zabrał jej kluczyki. Okazało się, że 48-latka ma 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca toyoty avensis wpadł do rowu, porzucił auto i odszedł z miejsca zdarzenia. Wpadł dzięki czujności i reakcji innego kierowcy. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem.

 8. Policyjna czujność nawet po służbie

  Policjantka z IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi w czasie wolnym od służby ujęła nietrzeźwego kierowcę i uniemożliwiła mężczyźnie ucieczkę z miejsca zdarzenia. Przekazała 64-latka policjantom z posterunku w Klukach. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

 9. Z wizytą u najmłodszych pacjentów szpitala

  Policjanci w towarzystwie Świętego Mikołaja odwiedzili dziś najmłodszych pacjentów bełchatowskiego szpitala. Podopieczni Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz Pediatrii otrzymali upominki, wśród których nie zabrakło pluszaków, słodkości oraz odblaskowych gadżetów.

 10. Bezpieczne Ferie - policyjne spotkania z dziećmi

  Troska o bezpieczeństwo dzieci od zawsze wpisana jest w policyjną służbę. Mundurowi w ramach działań „Bezpieczne Ferie” prowadzą spotkania, podczas których przekazują informacje o bezpiecznych zachowaniach w czasie wolnym od obowiązków szkolnych. Wszystko po to, aby po feriach zimowych dzieci nie miały przykrych wspomnień.

linki

Tagi