Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Policja apeluje o ostrożność!

  Pracowicie mijają ostatnie dni bełchatowskim funkcjonariuszom dbającym o bezpieczeństwo podróżujących. Tylko wczoraj mundurowi interweniowali na miejscu 6 zdarzeń drogowych. Przyczyną większości z nich było nieustąpienie pierwszeństwa. Niewykluczone, że spadek koncentracji na drodze powodują upały, dlatego apelujemy o ostrożność!

 2. Świadkowie pomogli w ujęciu pijanego kierowcy TIR-a

  Dzielnicowi z Ruśca zatrzymali kierowcę zestawu ciężarowego, który w miejscowości Osina w gminie Kluki wjechał do rowu. Nic dziwnego, badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. W ujęciu pijanego kierowcy pomogli dwaj mieszkańcy Szczercowa.

 3. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy opla

  Wzorową i godną naśladowania postawą wykazało się dwoje bełchatowian, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego. Zatrzymany przez obywateli 50-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Na szczęście dzięki natychmiastowej reakcji świadków, nie doszło do tragedii.

 4. Bezpiecznie nad wodą

  W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą” policjanci z Bełchatowa już po raz trzeci tego lata przeprowadzili działania „Bezpieczna woda” skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Ich celem jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku na wodach i terenach przywodnych.

 5. Pomoc przyszła na czas

  Bełchatowscy policjanci ogniwa patrolowego uratowali życie 28-letniemu mężczyźnie, który chciał skoczyć z okna. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Ze względu na realne zagrożenie życia, mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę lekarską.

 6. Dopalacze urył w schowku...

  W miniony piątek policjanci z bełchatowskiej komendy przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne, w których szczególną uwagę skierowali na kierowców wracających z nocnych dyskotek. Niestety, pomimo ostatnich tragicznych zdarzeń związanych z zatruciami, jeden z kierowców posiadał przy sobie dopalacze.

 7. Działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR” na polskich drogach

  Policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnych wyjazdów i powrotów oraz na wiążące się z tym przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi.

 8. Wnioski o areszt w sprawie dopalaczy

  Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 37-letniej bełchatowiance, podejrzanej o wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji, tzw. dopalaczy, których następstwem była śmierć człowieka. Trochę mniej, bo 8 lat więzienia grozi 19-latkowi i 20-latce, którzy także usłyszeli prokuratorskie zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób przez wprowadzanie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji. Wobec całej trójki podejrzanych prokurator na wniosek Policji wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

 9. Święto Policji 2018

  24 lipca 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów przy tablicy upamiętniającej funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych na wschodzie w 1940 roku. Następnie, o godzinie 11.00 w Miejskim Centrum Kultury nastąpiło wręczenie nominacji na wyższe stopnie policyjne.

 10. Dzieci z wizytą w posterunku w Klukach

  Dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Klukach odwiedziły policjantów z miejscowego posterunku. Funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w domu i na drodze oraz zapoznali z trudami codziennej służby.

linki

Tagi

trzeźwy poranek konkurs utonięcia dzielnicowy nietrzeźwy kierowca kradzeż szkolenie pornografia prędkość piknik policyjny kradzież rozbójnicza zabójstwo bezpieczne wakacje apele Święto Policji 2016 prewencja KMZB apel kradzież z wlamniem nietrzeźwi ruch drogowy wrd narkotyki krajowa mapa zagrożeń profilaktyka ŚDM konsultacje społeczne Policjanci uratowali kradzież z włamaniem wypadek wakacje kręci mnie bezpieczeństwo pobicie nietrzeźwy uszkodzenie mienia kolizje włamanie znicz wypadek śmiertelny kradzież rowerów dzielnicowi kradzież dopalacze nietrzeźwa matka świadkowie zdarzeń rozbój poszukiwania obywatelskie ujęcie kradzież samochodu wykroczenie