Informacje

Alkohol i narkotyki – akcja bełchatowskiej drogówki

3 lutego 2017 roku już od godziny 6.00 na terenie powiatu bełchatowskiego policjanci z bełchatowskiej drogówki prowadzili akcję pod kryptonimem „ Alkohol i Narkotyki”. Działania te, które zakończyły się rankiem 4 lutego, miały na celu wyeliminowanie kierujących będących po spożyciu alkoholu oraz pod działaniem środków odurzających. W czasie tej całodobowej akcji uczestniczyło 19 funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci sprawdzili trzeźwość 513 kierujących. Wśród nich jeden był na podwójnym gazie.

19 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego  wzięło udział w akcji ,,Alkohol i Narkotyki". Funkcjonariusze „uzbrojeni” w najnowsze urządzenia do badania trzeźwości oraz narkotestery wyruszyli na drogi powiatu bełchatowskiego. Celem działań było przeprowadzenie jak największej ilości kontroli stanu trzeźwości kierujących samochodami. Działania takie na drogach powiatu bełchatowskiego są prowadzone w sposób cykliczny, a ich priorytetowym celem jest ujawnianie kierowców prowadzących pojazd po spożyciu alkoholu bądź innego podobnie działającego środka. Eliminowanie nietrzeźwych kierowców i tych którzy wsiadają za kierownice pod wpływem narkotyków zmniejsza wystąpienie zagrożenie w ruchu  drogowym. Podczas tej całodobwej akcji policjanci z bełchatowskiej drogówki przebadali 513 kierowców. Okazało się, że wśród nich jeden prowadził samochód na podwójnym gazie.  Kierowca stracił już prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie  poniesie odpowiedzialność karną.

Przypominamy,

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na 3 lata oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Opisane konsekwencje są bardziej rygorystyczne wobec kierujących, którzy byli uprzednio skazani za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, dożywotni zakaz  prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych.

Powrót na górę strony