Przedwakacyjne spotkania w komendzie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przedwakacyjne spotkania w komendzie

Jak co roku przed wakacjami funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie odwiedzają kolejne szkoły. Tym razem policjanci gościli trzecio- i piątoklasistów z bełchatowskiej „1” i „12” oraz Szkoły Podstawowej w Szczercowie. Uczniowie mieli okazję poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji i obejrzeć sprzęt oraz umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Wizyta na komendzie rozpoczęła się od spotkania z technikiem kryminalistyki, który opowiedział, w jaki sposób zabezpiecza się ślady pozostawione na miejscu przestępstwa i jakich używa się do tego narzędzi? Uczniowie mieli okazję poznać wyposażenie walizek kryminalistycznych i zobaczyć jak ujawnia się ślady linii papilarnych.

Tradycyjnie dzieci zwiedziły budynek komendy. Zobaczyły między innymi niebieski pokój z lustrem weneckim, stanowisko kierowania z licznymi monitorami czy pomieszczenie dla osób zatrzymanych z kratami. W sali odpraw policjantki na co dzień zajmujące się profilaktyką omówiły kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem podczas zbliżających się wakacji. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć sprzęt ochronny wykorzystywany przez policjantów podczas zabezpieczania imprez masowych oraz służby patrolowej. Każdy chciał przymierzyć policyjny kask lub kamizelkę. Trzecio- i piątoklasiści poznali także dwóch dzielnicowych: st. asp. Bogdana Trzcińskiego i asp. Łukasza Lubę, którzy opowiedzieli o wykonywanych na co dzień obowiązkach.

Niezwykłą radość sprawiło dzieciom oglądanie służbowych radiowozów, do których mogli wejść, usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach przeznaczonych dla osób zatrzymanych, a nawet włączyć sygnały dźwiękowe.

Jednak największą chyba atrakcją dla uczniów było spotkanie z policyjnym czworonogiem. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się nauka przyjmowania tzw. postawy „żółwika”, która pozwala zminimalizować skutki ugryzień przez psy.