Wzmożone kontrole tirów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Wzmożone kontrole tirów

Jak ogromnym zagrożeniem na drodze jest tir kierowany przez znajdującego się pod wpływem alkoholu kierowcę nie trzeba nikomu tłumaczyć. Podczas trwających wzmożonych kontroli bełchatowscy policjanci sprawdzili tylko w ciągu jednego dnia 147 pojazdów ciężarowych. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Wczoraj, 5 lutego 2018 roku o godzinie 6:00 patrole policyjne na terenie całego województwa łódzkiego rozpoczęły kontrolę kierowców samochodów ciężarowych, skupiając się głównie na drogach dojazdowych do centrów logistycznych oraz drogach wylotowych z miasta. Działania policjantów zakończyły się o godzinie 22:00.

W tym czasie policjanci bełchatowskiej drogówki dokonali kontroli stanu trzeźwości 147 kierowców ciężarówek. Wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.

Celem wszystkich działań prowadzonych przez bełchatowską Policję na drogach naszego powiatu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego w najbliższym czasie kierowcy mogą spodziewać się takich lub podobnych akcji. Chcemy zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, nie tylko podczas zorganizowanych działań, ale przede wszystkim na co dzień.