Informacje

Rywalizacja uczniów szkół średnich w policyjnym konkursie

Wczoraj w Hali Widowiskowo – Sportowej w Bełchatowie odbyły się eliminacje powiatowe „Konkursu dla szkół średnich woj. łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Zwycięska drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie będzie reprezentować powiat bełchatowski w finale konkursu 29 maja 2018 roku w Łodzi. Gratulujemy!

8 maja 2018 roku o godz. 10.00 rozpoczęły się eliminacje „Konkursu…”, których pierwszym etapem był test z wiedzy, składający się z 30 pytań. Zawodnicy musieli się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego, Ustawy o Policji oraz wiedzą o społeczeństwie. Drugim etapem był test sprawności fizycznej, wzorowany na torze przeszkód jaki obowiązuje podczas rekrutacji do służby w Policji.

W konkurencjach najlepiej wypadła czteroosobowa drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie. Zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz nagrody rzeczowe przekazane przez patronów konkursu -  Starostę Bełchatowskiego, Prezydenta Bełchatowa oraz Wójta Gminy Kleszczów.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali policjanci Zespołu ds. PS, Nieletnich i Patologii, dzielnicowi i przewodniczący komisji konkursowej, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie – mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału wojewódzkiego.