Uczniowie spotkali się z policjantami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Uczniowie spotkali się z policjantami

Funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie odwiedzili dzisiaj drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 8. Uczniowie mieli okazję poznać specyfikę służby w Policji i obejrzeć sprzęt oraz umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Wizyta na komendzie rozpoczęła się w sali odpraw pogadanką na temat bezpieczeństwa. Policjantki na co dzień zajmujące się profilaktyką omówiły kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem podczas zbliżających się wakacji. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć sprzęt ochronny wykorzystywany przez policjantów podczas zabezpieczania imprez masowych oraz służby patrolowej. Każdy chciał przymierzyć policyjny kask lub kamizelkę. Drugoklasiści poznali także dzielnicowych z bełchatowskiej jednostki, którzy opowiedzieli o wykonywanych na co dzień obowiązkach.

Tradycyjnie dzieci zwiedziły budynek komendy. Zobaczyły między innymi niebieski pokój z lustrem weneckim, stanowisko kierowania z licznymi monitorami czy pomieszczenie dla osób zatrzymanych z kratami.

Niezwykłą radość sprawiło dzieciom oglądanie służbowych radiowozów, do których mogli wejść, usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach przeznaczonych dla osób zatrzymanych, a nawet włączyć sygnały dźwiękowe.

Jednak największą chyba atrakcją dla uczniów było spotkanie z policyjnym czworonogiem, które zakończyło wizytę w komendzie.