Ryzykowna decyzja - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Ryzykowna decyzja

W nocy z soboty na niedzielę na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 33-letni mężczyzna, najprawdopodobniej chcąc się popisać odwagą przed swoją dziewczyną, spadł z balkonu znajdującego się na 3 piętrze. Miał 2,6 promila alkoholu. Przytomny, z licznymi obrażeniami trafił do miejscowego szpitala.

W niedzielę o godz. 2.00 nad ranem dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wypadł z 3 piętra. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zastali załogę pogotowia ratunkowego, udzielającą pomocy przytomnemu mężczyźnie.  Funkcjonariusze w toku podjętych czynności ustalili, że 33-letni bełchatowianin, chcąc się popisać odwagą przed swoją dziewczyną stwierdził, że przejdzie długość balkonu z drugiej strony barierki. Niestety, nie udało mu się. Mężczyzna w pewnym momencie poślizgnął się i spadł na trawnik z 3 piętra doznając bardzo poważnych obrażeń.  Przytomny został zabrany przez pogotowie do bełchatowskiego szpitala. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał on 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Na kanwie tej smutnej historii Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i  nie podejmowanie ryzykownych decyzji po spożyciu alkoholu. Przed nami lato, grille, spotkania na świeżym powietrzu, nad wodą, liczne imprezy kulturalno – rozrywkowe, którym zazwyczaj towarzyszy alkohol. Bądźmy odpowiedzialni za swoje czyny. Oby nikogo więcej nie spotkała podobna „przygoda”, której skutki towarzyszyć mogą nawet do końca życia.