Kolejne zdarzenie z udziałem motocyklistów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Kolejne zdarzenie z udziałem motocyklistów

Sezon motocyklowy w pełni, co widać po ilości jednośladów na drogach powiatu. Niestety, jak pokazują wydarzenia, niektórych kierowców czasem za bardzo ponosi wyobraźnia. Policjanci apelują do motocyklistów oraz pozostałych użytkowników dróg o zachowanie rozwagi i ostrożności.

W sobotę 26 maja 2018r, na drodze w rejonie taśmociągów w Żłobnicy ponownie doszło do zdarzenia z udziałem motocyklistów. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący motocyklami marki Kawasaki, mijali się na łuku drogi jadąc z przeciwnych stron. W pewnym momencie jeden z kierowców nie zapanował nad maszyną, motocykl wpadł w drgania, zjechał na przeciwny pas ruchu i wówczas doszło do zderzenia, w wyniku którego jedna maszyna spłonęła, a druga złamała się w pół. Na szczęście obaj motocykliści doznali jedynie powierzchownych obrażeń. Obaj zostali ukarani mandatami. Sprawca kolizji, 26-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, za jej spowodowanie, natomiast 36-letni mieszkaniec Bełchatowa za brak uprawnień do kierowania motocyklami.

To nie pierwsze zdarzenie z udziałem motocyklistów na tej drodze. Policjanci z Kleszczowa wraz z władzami gminy oraz przedstawicielami kopalni węgla brunatnego prowadzą intensywne działania zmierzające do ograniczenia brawurowej jazdy kierowców jednośladów w tym rejonie, stąd m.in. wprowadzone zmiany w oznakowaniu pionowym i poziomym.