Informacje

Tygryski, Myszki i Jabłuszka z wizytą w komendzie

W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", jak co roku przed wakacjami funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie odwiedzają licznie dzieci. Tym razem policjanci gościli dwie grupy przedszkolne z Akademii Bolka i Lolka oraz dwie z Akademii Przedszkolaka Jabłuszko. Maluchy miały okazję zwiedzić komendę, poznać policyjnego czworonoga oraz posiedzieć za kierownicą prawdziwego radiowozu.

Wczoraj, 7 czerwca 2018 roku w murach komendy zrobiło się głośno i radośnie, a wszystko za sprawą przedszkolaków z dwóch bełchatowskich placówek, którzy spotkali się z policyjnym profilaktykiem i dzielnicowymi.

Tradycyjnie dzieci zwiedziły budynek komendy. Zobaczyły między innymi niebieski pokój z lustrem weneckim, stanowisko kierowania z licznymi monitorami czy pomieszczenie dla osób zatrzymanych z kratami. W sali odpraw, podczas krótkiej pogadanki, poruszono m.in. kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem podczas zbliżających się wakacji. Nasi mali goście mieli także okazję obejrzeć sprzęt ochronny wykorzystywany przez policjantów podczas zabezpieczania imprez masowych oraz służby patrolowej. Każdy chciał przymierzyć policyjny kask lub kamizelkę.

Niezwykłą radość sprawiło dzieciom oglądanie służbowych radiowozów, do których zaprosili miejscowi dzielnicowi. Maluchy mogły wejść, usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach przeznaczonych dla osób zatrzymanych, a nawet włączyć sygnały dźwiękowe.

Nie lada atrakcją dla uczniów było spotkanie z policyjnym czworonogiem. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się nauka przyjmowania tzw. postawy „żółwika”, która pozwala zminimalizować skutki ugryzień przez psy.

Wszystkim się podobało, co potwierdzają zadowolone miny przedszkolaków na zdjęciach.