Ukarany za zanieczyszczenie drogi torfem - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Ukarany za zanieczyszczenie drogi torfem

40-letni kierowca ciężarówki został ukarany mandatem za zanieczyszczenie drogi torfem. Niestety, na brudną i mokrą jezdnię, jeszcze przed uprzątnięciem, najechał inny kierowca, który wpadł w poślizg. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sytuacja ta mogłaby się zakończyć o wiele gorzej, gdyby w to miejsce najechał motocyklista.

Policjanci przypominają, że zanieczyszczanie drogi stanowi wykroczenie. Droga zanieczyszczona piaskiem, błotem, obornikiem i innymi substancjami jest śliska i może okazać się bardzo niebezpieczna dla innych uczestników ruchu. Dlatego apelujemy do osób przewożących różnego rodzaju substancje, odpady oraz prowadzących prace na polach i placach budowy o to, aby nie zanieczyszczali dróg. Zalegająca na drodze ziemia, żwir czy inne substancje, w połączeniu z deszczem, zwiększają prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych. Wszelkie nieczystości powinny być na bieżąco uprzątane.

Policjanci przypominają, że zanieczyszczanie drogi stanowi wykroczenie, za które grozi grzywna nawet do 1500 złotych albo kara nagany.