Uczestnicy półkolonii z wizytą w komendzie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Uczestnicy półkolonii z wizytą w komendzie

Kolejna grupa uczestników półkolonii ze Sport Hotelu odwiedziła dzisiaj bełchatowską jednostkę. Młodzież miała okazję poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji i obejrzeć sprzęt oraz umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Krótka pogadanka na temat bezpiecznych wakacji i prezentacja sprzętu ochronnego wykorzystywanego przez policjantów podczas zabezpieczania imprez masowych rozpoczęły spotkanie z trzydziestoosobową grupą kolonistów. Uczestnicy poznali także dwóch dzielnicowych: sierż. szt. Katarzynę Dobrakowską i asp. Łukasza Lubę, którzy opowiedzieli o wykonywanych na co dzień obowiązkach.

Tradycyjnie dzieci zwiedziły budynek komendy. Zobaczyły między innymi stanowisko kierowania z licznymi monitorami czy pomieszczenie dla osób zatrzymanych z kratami.

Niezwykłą radość sprawiło naszym gościom oglądanie służbowych radiowozów, do których mogli wejść, usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach przeznaczonych dla osób zatrzymanych, a nawet włączyć sygnały dźwiękowe.

Jednak największą chyba atrakcją było spotkanie z policyjnym czworonogiem. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się nauka przyjmowania tzw. postawy „żółwika”, która pozwala zminimalizować skutki ugryzień przez psy.