Policja apeluje o ostrożność! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Policja apeluje o ostrożność!

Pracowicie mijają ostatnie dni bełchatowskim funkcjonariuszom dbającym o bezpieczeństwo podróżujących. Tylko wczoraj mundurowi interweniowali na miejscu 6 zdarzeń drogowych. Przyczyną większości z nich było nieustąpienie pierwszeństwa. Niewykluczone, że spadek koncentracji na drodze powodują upały, dlatego apelujemy o ostrożność!

Od kilku tygodni pogoda niezmiennie sprzyja wszystkim podróżnym. Ostatnie upalne dni potęgują zmęczenie i spowolnienie naszego refleksu za kierownicą, a wówczas o wypadek nie trudno. Tylko wczoraj, 8 sierpnia 2018 roku, policjanci wzywani byli do 6 zdarzeń drogowych.

Niebezpiecznie wyglądało potrącenie rowerzysty przez operatora koparki. Do tego zdarzenia doszło przed godz. 8.00 na skrzyżowaniu ul. Czyżewskiego z ul. Wiosenną w Bełchatowie. 23-letni kierowca koparki wykonując manewr skrętu nie ustąpił pierwszeństwa 53-letniemu cykliście - mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do bełchatowskiego szpitala.

Nieustąpienie pierwszeństwa było również przyczyną zdarzenia, do którego doszło około godz. 14.30 na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą prowadzącą do miejscowości Oleśnik (gm. Bełchatów). Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej kierujący chevroletem nie ustąpił pierwszeństwa 21-letniemu kierowcy nissana, doprowadzając tym samym do zdarzenia. Kierowca nissana wymagał hospitalizacji.

Z kolei około godz. 13.00 w miejscowości Kolonia Łobudzice doszło do wypadku z udziałem motorowerzysty, który najprawdopodobniej w ostatniej chwili włączył kierunkowskaz i skręcił wprost przed wyprzedzający go samochód. 70-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami nogi również trafił do szpitala.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Niestety wiele osób nie potrafi docenić dobrych warunków do jazdy. Wręcz przeciwnie, wykorzystuje je do tego aby przyśpieszyć. Kiedy dochodzi do tego zmęczenie, o tragedię na drodze jest bardzo łatwo.