Policjanci znakowali rowery - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Policjanci znakowali rowery

Kilkadziesiąt rowerów oznakowali trwale bełchatowscy policjanci w ramach zorganizowanego przez Dziennik Łódzki – Tygodnik 7 Dni plebiscytu "Zakręcony Rowerzysta”. Głównym celem akcji znakowania rowerów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.

Podczas finału plebiscytu "Zakręcony Rowerzysta" organizowanego na terenie powiatu bełchatowskiego przez "Dziennik Łódzki - Tygodnik 7 Dni", który odbył się 1 lipca 2016 roku na placu Narutowicza w Bełchatowie przeprowadzono akcję znakowania rowerów. W specjalnie ustawionym namiocie, policjanci bełchatowscy w godzinach od 17.00 do 19.00 znakowali rowery.

Znakowanie polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem („engraverem”) oznaczenia składającego się z liter i cyfr, które wcześniej zostało nadane podczas rejestracji w bazie danych Policji. Rejestracja w bazie danych odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia), dowodu zakupu (paragon lub faktura, umowa kupna sprzedaży).

Każdy oznakowany pojazd otrzymał numer, pod którym został zarejestrowany w policyjnej bazie danych. Łącznie, w ciągu zaledwie dwóch godzin, funkcjonariusze nanieśli oznakowanie na 50 rowerów. Dzięki temu łatwiej będzie można ustalić ich prawowitego właściciela, a policjanci podczas kontroli będą w stanie szybko ustalić, czy rowerem porusza się prawowity właściciel, czy też nie.

Oferta  znakowania rowerów spotkała się z dużym zainteresowaniem bełchatowian, dlatego policyjne działanie wkrótce zostanie powtórzone.

  • policjanci znakowali rowery
  • policjanci znakowali rowery
  • policjanci znakowali rowery
  • policjanci znakowali rowery
  • policjanci znakowali rowery