Informacje

Plan Gliniarz, Bełchatów 2020 już za nami

Za nami pierwszy etap zajęć treningowych w ramach projektu „Plan Gliniarz”, którego zadaniem jest również promowanie zawodu policjanta. 26 lutego 2020 roku, o godz. 11.00 spotkaliśmy się z uczestnikami w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie. Trening z Policyjną Mistrzynią Służb Mundurowych w kickboxingu oraz Mistrzynią Świata w Taekwondo sierż. szt. Martą Mysur z KWP w Łodzi przyciągnął tłum młodzieży. Techniki stosowane w tych sportach mogą być wykorzystywane nie tylko w policyjnej służbie, ale też w codziennym życiu, w sytuacji zagrożenia. Zainteresowani wstąpieniem w niebieskie szeregi mieli okazję zapoznania się z procedurą rekrutacji do Policji.


Pierwszy etap Planu Gliniarz w Bełchatowie już za nami. Wszystkie zainteresowane osoby mogą wziąć udział także w kolejnych etapach projektu. Przypomnijmy, że z treningów ze sztuk walki może skorzystać każdy Pasjonat, który wypełni formularz i dostarczy go przed zajęciami. Treningi są darmowe i odbywają się na terenach szkół średnich województwa łódzkiego.

26 stycznia 2020 roku o godzinie 11.00 w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przy ul. Czaplinieckiej 96 w Bełchatowie spotkała się grupa pasjonatów różnych sztuk walki, aby wspólnie trenować pod okiem sierż. szt. Marty Mysur z KWP w Łodzi, która jest policyjnym instruktorem, a także Mistrzynią Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, a prywatnie Mistrzynią Świata w Taekwon-do. Uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz konsultacji w zakresie technik walki. Ponad 120 osób różnej płci i w różnym wieku wykonywało zadania treningowe, sprawdzając swoje umiejętności. Z pozoru proste ćwiczenia były sprawdzianem witalności i wydolności fizycznej, koordynacji ruchowej, gibkości oraz wytrzymałości. Tempo kolejnych zadań stawianych przez Policyjną Mistrzynię nie pozwalało uczestnikom ostygnąć nawet przez chwilę. Tłum młodzieży, który zaszczycił nas swoją obecnością świadczy tylko o tym, że projekt Plan Gliniarz przyciąga uczestników w różnym wieku oraz z różnymi doświadczeniami i praktyką w tym zakresie. Trening miał też na celu pokazać uczestnikom i osobom zajmującym miejsce na widowni, że techniki stosowane w wyżej wymienionych sportach mogą być wykorzystywane nie tylko w policyjnej służbie, ale mogą być też przydatne w codziennym życiu w sytuacji zagrożenia.

Osoby zainteresowane wstąpieniem w niebieskie szeregi mieli okazję zapoznać się z procedurą rekrutacji do służby w Policji. Podczas wydarzenia cały czas była wyświetlana prezentacja dotycząca naboru do Policji i procedury rekrutacyjnej.

Osobom rozważającym podjęcie służby w Policji przypominamy, że cały czas trwa nabór.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z tego wydarzenia

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.61 MB)

Powrót na górę strony