Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Policjnci dbają o bezpieczeństwo nad wodą

  W minioną niedzielę bełchatowscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pn. „Bezpieczna woda” w ramach zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Działaniami objęto tereny przywodne Ośrodka Wypoczynkowego Wawrzkowizna oraz kompleksów rekreacyjnych „Wyspa” w Szczercowie i „Patyki” w Łobudzicach, najpopularniejszych miejsc wypoczynku w powiecie bełchatowskim w upalne dni. Celem akcji jest promowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku na akwenach wodnych ale również w innych sytuacjach, z którymi można się spotkać w czasie wakacyjnych podróży.

 2. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 3. Policjanci szukają zaginionej bełchatowianki

  Ponad 60 policjantów bełchatowskiej komendy przeszukiwało miasto w poszukiwaniu zaginionej Heleny Dytrych. 88-letnia bełchatowianka zaginęła 25 czerwca. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu szukanej kobiety.

 4. Działania prędkość

  Z analizy wypadków drogowych zaistniałych podczas tegorocznych wakacji wynika, że główna przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci województwa łódzkiego w najbliższy weekend, 14-16 lipca 2017r przeprowadzą działania „Prędkość”. Celem tych działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

 5. Dla niepełnosprawnych i seniorów

  W trosce o bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych i seniorów bełchatowscy policjanci prowadzą kampanię profilaktyczną instruując, jak uniknąć zagrożeń w Internecie i jak nie dać się oszukać.

 6. Dorabiał do emerytury okradając hipermarkety

  Bełchatowscy policjanci przedstawili 64-letniemu mężczyźnie dwa zarzuty kradzieży sklepowych. Sprawca został złapany na gorącym uczynku przez pracowników ochrony jednego z hipermarketów budowlanych. Bełchatowianin przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 7. Kurs samoobrony dla kobiet zakończony

  Kolejnych kilkadziesiąt mieszkanek powiatu bełchatowskiego ukończyło kurs samoobrony dla kobiet. W trosce o bezpieczeństwo Pań szkolenie zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Komenda Powiatowa Policji oraz Sztab Ratownictwa w Bełchatowie.

 8. O bezpieczeństwo nad wodą.

  Bełchatowscy policjanci przed sezonem letnim prowadzą akcję profilaktyczną skierowaną do osób wypoczywających nad zbiornikami wodnymi.

 9. Ładna pogoda zachęciła motocyklistów do wyprowadzenia maszyn i rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2017

  W województwie łódzkim 2016 roku motocykliści uczestniczyli w184 wypadkach, w których zginęło 8 osób, a rannych zostało 157 kierujących jednośladów. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

 10. Uważajmy kogo wpuszczamy do naszych domów

  Policjanci z komisariatu w Zelowie rozwikłali sprawę kradzieży blisko 12.000 złotych. Okazało się, że sprawcą jest nieuczciwy sprzedawca węgla. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę starszego pana ukradł schowane w słoiku oszczędności, które 80-latek trzymał w swoim garażu. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

linki

Tagi

wakacje dzielnicowi krajowa mapa zagrożeń nietrzeźwi kradzież z wlamniem profilaktyka zabójstwo zdarzenia drogowe kradzież rowerów potrącenie rowerzysty utonięcia Policjanci uratowali rozbój nietrzeźwy kierowca piknik policyjny kradzież samochodu konsultacje społeczne nietrzeźwy znicz narkotyki oszustwo ŚDM dopalacze kradzeż nietrzeźwa matka krdzież wrd apel kradzież z włamaniem pornografia dzielnicowy prewencja poszukiwania wypadek śmiertelny konkurs obywatelskie ujęcie bezpieczne wakacje kradzież pobicie świadkowie zdarzeń KMZB pies poszukiwani apele kręci mnie bezpieczeństwo prędkość Święto Policji 2016 uszkodzenie mienia konferencja naukowa bezpieczna droga do szkoły