Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Nietrzeźwy rowerzysta chciał wręczyć łapówkę

  Do 10 lat pozbawienia wolności grozi nietrzeźwemu rowerzyście, który usiłował wręczyć policjantom z bełchatowskiego Wydziału Ruchu Drogowego 2000 złotych łapówki.

 2. Dzielnicowy zawsze czujny

  Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, którego w czwartek zatrzymał do kontroli dzielnicowy z Kleszczowa. 53- latek był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 3. Podsumowanie policyjnych działań "Wielkanoc 2017" na drogach powiatu bełchatowskiego

  Blisko 300 kontroli kierujących i pieszych, 146 mandatów, 161 policjantów – tak w skrócie można podsumować zakończone działania. Pomimo wzmożonego ruchu na drogach i niekorzystnych warunków atmosferycznych, świąteczny weekend na drogach powiatu bełchatowskiego należy uznać za wyjątkowo bezpieczny.

 4. Odpowiedzą za nielegalną produkcję alkoholu

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu bełchatowskiego, którzy usłyszeli zarzuty za produkcję alkoholu sposobem domowym. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 5. Prędkość pod kontrolą

  Bełchatowscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

 6. Wpadł z nielegalnym tytoniem

  Bełchatowscy policjanci zabezpieczyli ponad 14 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Właściciel kontrabandy usłyszy zarzut paserstwa akcyzowego. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 7. Odreagował swoją złość

  Dzielnicowi bełchatowskiej komendy policji zatrzymali 40-latka, który bez powodu zaatakował przechodnia. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył mundurowym, że w ten sposób chciał odreagować swoją złość po kłótni z żoną.

 8. Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego z udziałem Policji

  Bezpieczeństwo w Internecie, cyberprzestępczość, oszustwa w obrocie gospodarczym dokonywane za pośrednictwem Internetu oraz zagrożenia i skutki dla osób prowadzących działalność gospodarczą to zagadnienia, które na przykładach z „życia wzietych” omówili policjanci - asp. Łukasz Pawełoszek – funkcjonariusz Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz sierż. szt. Marek Rośniak – funkcjonariusz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

 9. Zarzuty za kradzież drzew

  Bełchatowscy policjanci ustalili dwóch sprawców kradzieży drzew. Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego z terenu zalesionych działek wycięli i ukradli ponad 30 sztuk dębów i brzóz wartości ponad 14.000 zł. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. Okradał pracodawcę

  Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali 21-letniego bełchatowianina, który kradł perfumy z firmy, w której był zatrudniony. Skradziony towar sprzedawał przypadkowym osobom, a uzyskane w ten sposób pieniądze traktował jako swoją premię. Teraz podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

linki

Tagi

tytoń dzielnicowy świadkowie zdarzeń kradzież konsultacje społeczne piknik policyjny uszkodzenie mienia kradzież z włamaniem prędkość prewencja konkurs wrd profilaktyka Święto Policji 2016 nietrzeźwi znicz pobicie bezpieczna droga do szkoły bezdomność oszustwo odblaski wakacje utonięcia kradzież rowerów apele nieletni krdzież krajowa mapa zagrożeń obywatelskie ujęcie Policjanci uratowali kradzież z wlamniem bezpieczne wakacje zabójstwo ŚDM zdarzenia drogowe KMZB potrącenie rowerzysty nietrzeźwy kierowca pies wypadek śmiertelny poszukiwania apel kradzież samochodu narkotyki dopalacze policjant po służbie pornografia rozbój kradzeż konferencja naukowa