Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Czujna także po służbie

  Policjantka z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego bełchatowskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwą, która próbowała zaparkować matiza na parkingu przed sklepem w Szczercowie. Okazało się, że wcześniej autem kierował nietrzeźwy znajomy użytkowniczki daewoo.

 2. Poszukiwany zatrzymany przez dzielnicowych

  Dzielnicowi z bełchatowskiej komendy zatrzymali osobę, wobec której sąd wydał nakaz doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Najbliższy okres 32-letni bełchatowianin spędzi za kratami więzienia gdzie będzie odbywał zasądzoną karę. To kolejne takie zatrzymanie przez dzielnicowych. Od stycznia 2017 roku bełchatowscy dzielnicowi zatrzymali 7 takich osób, wobec których Sąd Rejonowy w Bełchatowie wydał nakaz doprowadzenia do Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego w celu odbycia kary.

 3. Odpowie za włamania

  Policjanci z Komisariatu w Zelowie dzięki współpracy z obywatelami ustalili i zatrzymali sprawcę włamań. Uprzednio notowany 27-letni mieszkaniec Łasku, ma na swoim koncie kilka przypadków splądrowania altan na terenie gminy Zelów. Kradzież z włamaniem to przestępstwo, za które grozi do 10 lat więzienia.

 4. Ukradł dziecięcy wózek i schował go w mieszkaniu

  Policjanci z Wydziału Prewencji bełchatowskiej komendy zatrzymali podejrzewanych o kradzież wózka dziecięcego. Para bełchatowian w stanie nietrzeźwości trafiła do policyjnego aresztu.

 5. Dzielnicowy w szkole podstawowej

  W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu bełchatowskiego policjanci niemal każdego dnia prowadzą działania profilaktyczne adresowane do najmłodszych. Tym razem u uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie gościł dzielnicowy z bełchatowskiej komendy. Dzieci wysłuchały zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant opowiadał też jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach oraz podczas kontaktów z osobami nieznajomym.

 6. Przechowywał ponad 40 gramów narkotyków

  Bełchatowscy policjanci zabezpieczyli narkotyki znalezione w mieszkaniu wynajmowanym przez 26-letniego mężczyznę. Uprzednio notowany bełchatowianin usłyszał już zarzuty i za swoje czyny odpowie przed sądem.

 7. Dzień Kobiet

  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie – mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo Śledczego - podinsp. Tomaszem Kaliskim złożyli wszystkim Paniom życzenia radości, dobrego zdrowia, uśmiechu na co dzień i spełnienia najskrytszych marzeń oraz wręczyli kwiaty z okazji Ich święta.

 8. Superkampania – NIE dla ćpania! Nie wciągnij własnego życia!

  Troska o bezpieczeństwo oraz rozwój dzieci i młodzieży połączyła uczestników seminarium metodycznego inaugurującego 15 marca 2017 roku w powiecie bełchatowskim kampanię profilaktyczną „Superkampania – NIE dla ćpania! Nie wciągnij własnego życia!”. Spotkanie pracowników naukowych, nauczycieli i pedagogów, policjantów, pracowników instytucji pomocowych, studentów stworzyło okazję do wymiany najaktualniejszej wiedzy i zaangażowanych dyskusji o warunkach skutecznej profilaktyki uzależnień.

 9. Bełchatowscy policjanci podsumowali 2016 rok

  Satysfakcjonująca wykrywalność przestępstw kryminalnych, krótszy czas reakcji na zgłoszenia, mniej ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych oraz dobre efekty profilaktycznych działań. Policjanci bełchatowscy podsumowali, efekty ubiegłorocznych starań o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

 10. „Pierwszy dzień wiosny”

  Dzień 21 marca to od pokoleń, dzień nazywany potocznie przez młodzież „Dniem Wagarowicza”. W większości szkół w tym dniu nie odbywają się typowe zajęcia lekcyjne, nie są przeprowadzane sprawdziany i klasówki. Młodzież jednak mimo tego często wybiera „wolne” od nauki, decydując się na opuszczenie zajęć indywidualnie albo całymi grupami. Podczas tzw. wagarów może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji. Ważne aby porozmawiać z dzieckiem o tym jakich sytuacji powinno unikać aby ten dzień minął przede wszystkim bezpiecznie.

linki

Tagi

Święto Policji 2016 wrd Policjanci uratowali zabójstwo kradzież samochodu prędkość konferencja naukowa ŚDM apele kradzież z włamaniem policjant po służbie krajowa mapa zagrożeń profilaktyka znicz potrącenie rowerzysty rozbój wypadek śmiertelny bezdomność uszkodzenie mienia konsultacje społeczne kradzież rowerów krdzież pornografia świadkowie zdarzeń utonięcia KMZB konkurs kradzież odblaski wakacje nietrzeźwy kierowca pies narkotyki wandal kradzeż nietrzeźwi dopalacze kradzież z wlamniem psy służbowe zdarzenia drogowe bezpieczne wakacje nieletni bezpieczna droga do szkoły poszukiwania dzielnicowy oszustwo piknik policyjny obywatelskie ujęcie apel pobicie