Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja łódzkie
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. W trosce o bezdomnych i potrzebujących pomocy

  Zima to czas, gdzie minusowe temperatury sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Jest to okres szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych i potrzebujących pomocy. Dlatego bełchatowscy policjanci zintensyfikowali swoje działania i każdego dnia kontrolują miejsca gdzie mogą przebywać bezdomni. Sprawdzają, czy w czasie siarczystych mrozów każdy wie, gdzie może uzyskać pomoc. Mundurowi starają się przekonać osoby bezdomne do korzystania z noclegowni.

 2. Swoją frustrację wyładował na drzwiach

  Policjanci z bełchatowskiej komendy policji zatrzymali sprawcę zniszczenia drzwi klatki schodowej bloku na osiedlu POW. Wandalowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 3. Piłeś - nie jedź!

  Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu to jedna z przyczyn wypadków drogowych. Kierowco - zachowaj wstrzemięźliwość jeśli planujesz podróż! Mimo licznych apeli i wielu profilaktycznych działań za kółko wciąż wsiadają nietrzeźwi kierowcy. Wczoraj policjanci z bełchatowskiej drogówki wezwani byli do groźnego w skutkach zdarzenia drogowego. Okazało się, że kierująca była w stanie upojenia alkoholowego.

 4. Ślubowanie nowoprzyjętych policjantów

  9 stycznia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów, którzy swoją służbę rozpoczęli 29 grudnia 2016 roku. 23-letnia mieszkanka gminy Zelów oraz 22-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego po przeszkoleniu podstawowym zasilą szeregi bełchatowskiej komendy. Funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał insp. Karol Mielczarek - Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie.

 5. „Niechronieni”- akcja bełchatowskich policjantów

  16 stycznia 2017 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie prowadzili koleją akcję pod kryptonimem „Niechronieni”. Działania prowadzone pod tym hasłem, ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy i rowerzysta, a także na przestrzeganie przepisów prawa przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzają czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej.

 6. Bezpieczne ferie – działania bełchatowskich policjantów

  Bełchatowscy policjanci prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczne Ferie 2017", których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas ich zimowego wypoczynku. W działania zaangażowani są policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prowadzą częstsze kontrole pojazdów przewożących dzieci i przy każdej okazji przypominają dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak być bezpiecznym podczas zabawy na śniegu. W akcji aktywnie uczestniczą też bełchatowscy profilaktycy, którzy na spotkaniach z uczniami w różnych placówkach oświatowych omawiają zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

 7. Odpowie za kradzież rozbójniczą

  Pod zarzutem kradzieży rozbójniczej do policyjnego aresztu trafił 26-letni mieszkaniec Bełchatowa. Mężczyzna wszedł do mieszkania swojej znajomej i zabrał jej telefon komórkowy. Kiedy właścicielka upomniała się o jego zwrot doszło pomiędzy nimi do szarpaniny. W jej efekcie bełchatowianin przewrócił pokrzywdzoną na podłogę i uciekł z łupem. Trzy dni później napastnik był już w rękach policjantów. Mundurowi odzyskali również utracony telefon. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież rozbójnicza to przestępstwo, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 8. Policjanci zlikwidowali domową uprawę marihuany

  Działania łódzkich i bełchatowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 42-letniego bełchatowianina, który na terenie swojej posiadłości zorganizował uprawę konopi indyjskich. Za prowadzenie uprawy i posiadanie środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 9. Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na policjanta”

  Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Coraz więcej osób starszych wykazuje się czujnością i nie daje się oszukać. Jednakże metody wyłudzeń od seniorów pieniędzy nie przestają być modyfikowane. Ostatnio bełchatowska policja odnotowała oszustwo tzw. metodą „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność !

 10. Policjanci po raz kolejny powstrzymali desperata przed samobójstwem

  Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z komisariatu w Kleszczowie, zdesperowany mężczyzna uniknął śmierci. Policjanci znaleźli go w chwili kiedy zakładał pętle wisielczą.

linki

Tagi

apele profilaktyka Policjanci uratowali uszkodzenie mienia zabójstwo kradzeż oszustwo poszukiwania ŚDM narkotyki krdzież rozbój konsultacje społeczne KMZB dzielnicowy pies obywatelskie ujęcie zdarzenia drogowe kradzież samochodu wypadek śmiertelny policjant po służbie piknik policyjny Święto Policji 2016 dopalacze nietrzeźwy kierowca świadkowie zdarzeń krajowa mapa zagrożeń nietrzeźwi nieletni konkurs kradzież wrd bezpieczne wakacje odblaski znicz kradzież rowerów bezdomność prędkość apel konferencja naukowa psy służbowe bezpieczna droga do szkoły wandal kradzież z włamaniem potrącenie rowerzysty kradzież z wlamniem pobicie utonięcia pornografia wakacje