Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Szkolenie na temat zagrożeń w obiektach handlowych

  Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie we współpracy z Galerią Olimpia i Kinem Helios przeprowadziła szkolenie na temat „Zachowań w sytuacjach kryzysowych” dla wszystkich pracowników, w tym firm ochroniarskich oraz najemców lokali centrum handlowego.

 2. Policjanci zabezpieczyli ponad 60 kg marihuany

  Bełchatowscy policjanci przechwycili ponad 60 kilogramów marihuany o wartości 1,8 miliona złotych. Stróże prawa zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który odpowie za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Grozi za to kara do 10 lat więzienia.

 3. Dzielnicowi wytropili sprawczynię znęcania się nad psem.

  42-letnia mieszkanka gminy Kleszczów usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Kobieta podejrzana jest o pozostawienie psa w lesie przywiązanego za obrożę do drzewa. W ustaleniu sprawcy pomogły informacje umieszczone na jednym z portali społecznościowych i rozpoznanie dzielnicowego wśród mieszkańców.

 4. Policyjni profilaktycy zakończyli cykl spotkań z dziećmi, młodzieżą i seniorami z gminy Bełchatów

  Policyjni profilaktycy przeprowadzili 12 spotkań z przedszkolakami, gimnazjalistami i seniorami z terenu gminy Bełchatów w ramach realizacji projektu pn. „Edukacja dla bezpieczeństwa w Gminie Bełchatów – dla działania na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów” oraz w ramach „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

 5. Uwaga na dziki!

  Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. W miniony weekend na drogach powiatu bełchatowskiego odnotowano cztery kolizje pojazdów dzikami. Na szczęście żaden z uczestników tych kolizji nie doznał obrażeń.

 6. Zelowianin odpowie za narkotyki

  Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Zelowa, który zatrzymany został przez policjantów pod zarzutem posiadania narkotyków.

 7. Ukradł kamerę z windy, bo... naruszyła jego prywatność

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież kamery monitoringu z windy na jednym z osiedli. Wartość strat oszacowano na kwotę 700 złotych. Mężczyzna wyrwał kamerę, bo poczuł się podglądany. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

 8. Policyjny dozór za narkotyki

  Bełchatowscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 194 gramy białego proszku z grupy amfetamin, ponad 35 gramów marihuany oraz 191 sztuk tabletek ecstasy. Decyzją prokuratury, mężczyzna został oddany pod dozór policyjny.

 9. Policjanci ostrzegają przed kradzieżami paliwa

  W ostatnich dniach na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do dwóch kradzieży oleju napędowego, w których straty wyniosły 2400 złotych. W zainteresowaniu przestępców były pojazdy ciężarowe. Policja poszukuje sprawców tych kradzieży. Jednocześnie funkcjonariusze zwracają się z apelem o parkowanie pojazdów w miejscach oświetlonych i jeśli to możliwe strzeżonych lub monitorowanych.

 10. Policjanci odzyskali smartfona

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 17-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież telefonu. Odzyskana „komórka”, o wartości 800 złotych, niebawem powróci do prawowitego właściciela. Kodeks karny przewiduje za kradzież karę do 5 lat pozbawienia wolności.

linki

Tagi

uszkodzenie mienia piknik policyjny kradzież samochodu świadkowie zdarzeń krdzież utonięcia zdarzenia drogowe kręci mnie bezpieczeństwo apele Święto Policji 2016 znicz 2017 narkotyki pobicie zabójstwo rozbój pornografia kradzież rowerów kradzież rozbójnicza apel konsultacje społeczne profilaktyka konkurs dopalacze nietrzeźwi wypadek śmiertelny bezdomność znicz obywatelskie ujęcie nietrzeźwy kierowca kradzież krajowa mapa zagrożeń kradzież z wlamniem ŚDM nietrzeźwa matka KMZB prędkość poszukiwania kradzeż oszustwo dzielnicowy wakacje nietrzeźwy konferencja naukowa kolizje Policjanci uratowali prewencja kradzież z włamaniem wrd bezpieczne wakacje dzielnicowi