Nie wysyłaj, nie rozmawiaj, KIERUJ! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nie wysyłaj, nie rozmawiaj, KIERUJ!

Bełchatowscy policjanci prowadzą liczne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 27 i 28 marca 2017 roku funkcjonariusze z bełchatowskiej drogówki "uzbrojeni" w lornetki po raz kolejny prowadzili działania pod kryptonimem „ Nie wysyłaj, nie rozmawiaj, KIERUJ!’’. Sprawnie wychwytywali kierujących, którzy rozmawiali przez telefony niezgodnie z przepisami.

O tym, że chwila nieuwagi za kierownicą skutkować może tragedią na drodze, wiadomo nie od dziś. Mimo licznych apeli nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że telefon komórkowy w ręku kierowcy jest zagrożeniem nie tylko dla prowadzącego auto ale również dla jego pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Podczas kierowania samochodem wysyłanie wiadomości sms, emaili, czy sprawdzanie poczty elektronicznej, może doprowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji na drodze. Rozmowy telefoniczne podczas kierowania pojazdem dekoncentrują kierowcę i odciągają jego uwagę. Prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy w czasie kierowania pojazdem, jest niedopuszczalne, chyba, że korzystamy z zestawu głośnomówiącego.

Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci z bełchatowskiej drogówki w sposób cykliczny prowadzą działania ukierunkowane na wychwytywanie  kierowców rozmawiających przez telefon w czasie kierowania samochodem. Tym razem policjanci z bełchatowskiej drogówki takie działania na drogach powiatu bełchatowskiego prowadzili  27 i 28 marca 2017 roku. Podczas tych  dwudniowych działań mundurowi skontrolowali ponad 100 kierujących, w tym na 18 z nich nałożyli mandaty karne za rozmawianie przez telefon w trakcie kierowania samochodem, a wobec jednego sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci z bełchatowskiej drogówki apelują do wszystkich o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.Przypominają też, że prowadzenie rozmów przez telefon, podobnie jak pisanie smsów i emaili w trakcie kierowania samochodem jest zabronione, chyba że korzystamy z zestawu głośnomówiącego. Lekceważenie przepisów w tym przypadku może kosztować kierującego 200 zł grzywny oraz 5 punktów karnych.