Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Bannery

 

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek motocyklisty

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 44-letni motocyklista. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

 2. Areszt za przestępstwa narkotykowe i posiadanie granatu bojowego

  Policjanci z bełchatowskiej komendy zatrzymali 33-latka, który odpowie za posiadanie granatu bojowego, prowadzenie uprawy konopi i posiadanie narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

 3. Miał blisko 4 promile i usiadł za kierownicą opla

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 35-latka, który w stanie upojenia alkoholowego kierował oplem. Sprawca swoją podróż zakończył na słupie oświetleniowym i rozdzielni energetycznej, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Został namierzony kilka minut później. W organizmie miał blisko 4 promile alkoholu. Nie miał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 4. Pijani motorowerzyści, bez uprawnień nie unikną odpowiedzialności

  Bełchatowscy policjanci interweniowali wobec dwóch pijanych i nieodpowiedzialnych cyklistów. 37-latek wpadł do rowu i doznał obrażeń. Miał 4 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. 63-latek jechał motorowerem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Apelujemy o odpowiedzialność na drogach!

 5. Z promilami i na zakazie za kierownicą forda – zareagował świadek

  Blisko 4 promile wydmuchał 34-latek, który w centrum miasta kierował fordem. Złamał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zareagowała mieszkanka Bełchatowa, która zaobserwowała, jak mężczyzna ten wysiadł z auta i miał problem z utrzymaniem równowagi. Podejrzewany został zatrzymany przez policję chwilę po zgłoszeniu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dziękujemy mieszkańcom za reakcję na zagrożenie.

 6. Bezpieczeństwo na drodze to podstawa !

  Wrzesień to czas policyjnych działań skierowanych do uczestników dróg. Cel to bezpieczeństwo na drodze oraz podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły” policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników dróg również w rejonach placówek oświatowych. Także profilaktycy docierają do najmłodszych mieszkańców, aby nauczyć ich bezpiecznych zachowań na drodze.

 7. Świadek pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy. Dziękujemy za reakcję!

  Mieszkaniec Bełchatowa uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy opla corsy. Zabrał mu kluczyki ze stacyjki. Sprawca jednak oddalił się, pozostawiając w aucie swoje dokumenty. Policjanci zatrzymali go dwie godziny później. Okazało się, że 67-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu. Świadkowi zdarzenia dziękujemy za reakcję na zagrożenie!

 8. Rusza konkurs „Moje bezpieczne wakacje”

  "Moje Bezpieczne Wakacje" – zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-fotograficzno-filmowym. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie, we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta w Bełchatowie. W pracach konkursowych chodzi o zainicjowanie artystycznej refleksji na problem bezpieczeństwa dzieci w czasie wakacji oraz zachęcenie najmłodszych mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu i rozwijania umiejętności.

 9. Tragiczny wypadek na DK74 w Wielopolu

  Policjanci z bełchatowskiej policji pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Wielopole. W wyniku zderzenia trzech pojazdów osobowych wszyscy uczestnicy wypadku - trzech kierowców i pasażerka - zostali przetransportowani do szpitali. Niestety 63-letni kierujący seatem zmarł pomimo wysiłków lekarzy.

 10. Śmiertelny wypadek na K-74

  48-letnia mieszkanka gminy Kiełczygłów (powiat pajęczański) kierująca dostawczym peugeotem zginęła w wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło na 55 kilometrze drogi krajowej numer 74, pomiędzy Korablewem a Krasową (powiat bełchatowski). Policjanci badają okoliczności tragedii.

linki

Tagi

profilaktyka konsultacje społeczne marihuana wandal dopalacze ŚDM nietrzeźwy wrd konkurs utonięcia tytoń bezpieczne wakacje krajowa mapa zagrożeń obywatelskie ujęcie trzeźwy poranek rozbój włamanie kradzeż znicz apel Policjanci uratowali kradzież samochodu prewencja narkotyki pobicie kradzież z wlamniem prędkość nietrzeźwy kierowca wypadek drogowy pościg nietrzeźwy kierujący dzielnicowy kradzież rozbójnicza Święto Policji 2016 kradzież z włamaniem poszukiwania zabójstwo papierosy wakacje uszkodzenie mienia KMZB świadkowie zdarzeń apele nietrzeźwi policjant po służbie kradzież kolizje kręci mnie bezpieczeństwo wypadek śmiertelny kradzież sklepowa
Powrót na górę strony