Ważne informacje - 5 artykułów

Zostan jednym z nas

Aktualności

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Łatwiejszy kontakt z policją
Zielona Strefa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Sprawca kradzieży puszki WOŚP nie uniknie odpowiedzialności

  Zarzut kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy usłyszał 37-letni bełchatowianin. Sprawcę nikczemnego czynu ujął właściciel sklepu, który jadąc na miejsce kradzieży rozpoznał złodzieja i oddał go w ręce policji. Za kradzież prawo przewiduje karę do 5 lat więzienia. Podejrzany tym razem odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

 2. Ujęcie pijanego kierowcy

  Wzorowa obywatelska postawa oraz odpowiedzialność zawsze zasługują na wyróżnienie. Takim zachowaniem tym razem wykazał się mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, który zareagował na zagrożenie, uniemożliwił pijanemu kierowcy dalszą jazdę i na miejsce wezwał policję. Dzięki takiej współpracy nieodpowiedziany 50-latek został zatrzymany, stracił prawo jazdy i nie uniknie odpowiedzialności.

 3. NOWI FUNKCJONARIUSZE W ŁÓDZKIM GARNIZONIE POLICJI

  11 stycznia 2022 roku w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Łódzki garnizon zasiliło 150 funkcjonariuszy, w tym 93 policjantów i 57 policjantek. Z tej grupy 2 kobiety i 2 mężczyzn służbę będą pełnili w bełchatowskiej policji. Dobór do służby prowadzony jest w systemie ciągłym, a najbliższy termin przyjęcia zaplanowano na 7 marca 2022 roku.

 4. Kolejna plantacja marihuany zlikwidowana przez bełchatowskich policjantów

  Kryminalni z bełchatowskiej policji odkryli miejsce, gdzie w kilkukondygnacyjnym opuszczonym budynku prowadzona była uprawa marihuany. Funkcjonariusze przejęli 218 roślin konopi indyjskich oraz 12 kilogramów suszu marihuany. Zabezpieczyli również przedmioty służące do uprawiania roślin konopi. Plantację prowadził 23-letni mężczyzna. Za taki proceder grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

 5. Zatrzymani za kradzież z włamaniem

  Bełchatowscy policjanci w kilkanaście godzin wytypowali i zatrzymali sprawców kradzieży pojazdu. Kobieta w wieku 32-lat oraz 36-letni mężczyzna odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia. Sąd na wniosek prokuratury aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

 6. Zaprzysiężenie funkcjonariuszy

  1 marca 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów, którzy swoją służbę rozpoczęli 22 lutego 2017 roku. 31-letnia mieszkanka gminy Bełchatów oraz 26-letni mieszkaniec gminy Szczerców po sześciomiesięcznym przeszkoleniu podstawowym w Sieradzu zasilą szeregi bełchatowskiej komendy. Funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał insp. Karol Mielczarek - Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie.

 7. Śmiertelny wypadek na drodze DK-74 w Klukach

  Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło na DK-74 w miejscowości Kluki w powiecie bełchatowskim. W wypadku śmierć poniosła 44-letnia kobieta kierująca BMW. Policjanci apelują o ostrożność na drodze i stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 8. Wzorowa reakcja obywateli pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierowcy

  Obywatelską czujnością i właściwą reakcją na zagrożenie wykazali się mieszkańcy Bełchatowa, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę skody. Mężczyzna uderzył w dwa auta stojące na miejscach parkingowych, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Swoją jazdę kontynuował trawnikiem ostatecznie zatrzymując się na innym parkingu. Czujni obywatele zabrali 60-latkowi kluczyki ze stacyjki i wezwali policję. Nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 9. Dzielnicowi zapraszają na znakowanie rowerów

  W czwartek 1 czerwca dzielnicowi bełchatowskiej komendy będą znakowali rowery. Znakowanie jest bezpłatne. Aby oznakować rower wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości oraz dowód zakupu. Policjanci będą czekać na chętnych od godz. 9.30 przy Centrum Rowerowym „Chlebek Sport” przy ul. Czaplinieckiej 10 w Bełchatowie. Zakończenie akcji przewidziane jest na godz. 12.30.

 10. Kurs samoobrony dla kobiet zakończony

  Kolejnych kilkadziesiąt mieszkanek powiatu bełchatowskiego ukończyło kurs samoobrony dla kobiet. W trosce o bezpieczeństwo Pań szkolenie zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Komenda Powiatowa Policji oraz Sztab Ratownictwa w Bełchatowie.

linki

Tagi

wypadek drogowy apele dopalacze rozbój dzielnicowy poszukiwany kręci mnie bezpieczeństwo profilaktyka poszukiwania kradzeż nietrzeźwi pościg prewencja znicz prędkość bezpieczne wakacje Policjanci uratowali uszkodzenie mienia kradzież rozbójnicza nietrzeźwy kierowca kolizje policjant po służbie marihuana włamanie narkotyki kradzież samochodu wrd utonięcia piknik policyjny KMZB nietrzeźwy kierujący kradzież krajowa mapa zagrożeń Święto Policji 2016 obywatelskie ujęcie kradzież sklepowa wakacje konkurs nietrzeźwy apel zabójstwo wypadek śmiertelny pobicie kradzież z włamaniem ŚDM kradzież z wlamniem konsultacje społeczne papierosy kradzież pojazdu trzeźwy poranek
Powrót na górę strony