Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Policjanci przypominają !!!

  Młodzi kierowcy, to uczestnicy ruchu drogowego, którzy często podejmują wysokie ryzyko związane z niebezpiecznymi zachowaniami na drodze. Brawura, brak ostrożności, jazda z nadmierną prędkością, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, również kierowanie pod wpływem alkoholu lub po użyciu środków odurzających powiązane z nieumiejętnością przewidywania zagrożeń często mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Niejednokrotnie wynika to z nadmiernej ufności we własne umiejętności, czy chęci popisania się przed rówieśnikami.

 2. Ślisko na drodze - kierowco zwolnij!

  Policjanci ruchu drogowego apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie zimą kiedy to trudne warunki atmosferyczne weryfikują nasze umiejętności jazdy. Wielu kierowców wciąż zapomina, że jezdnie są przymrożone i śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg, połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych sytuacjach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem.

 3. Wypadek na drodze wojewódzkiej 485

  Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w miejscowości Kolonia Drużbice w powiecie bełchatowskim. Kierujący seatem toledo na łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z jadącą z przeciwnego kierunku toyotą yaris. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło 6 osób.

 4. Kontrabanda przechwycona przez bełchatowskich policjantów

  Policjanci z bełchatowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postawili zarzuty mężczyźnie, który posiadał tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na blisko 13000 złotych.

 5. Uwaga - WŁAMANIA!

  W związku z nasileniem się włamań do domów jednorodzinnych na terenie powiatu bełchatowskiego, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, z którego jesteś obserwowany możesz dzwonić pod nr 690 115 431, czynny całą dobę i powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach. Każda informacja będzie zweryfikowana.

 6. Uwaga na włamania! Bądźmy czujni!

  W ostatnim czasie na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do trzech włamań do domów jednorodzinnych. Policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez włamywacza. Sprawcy dostają się do domów najczęściej przez wyważenie okna lub drzwi tarasowych. Łupem padają pieniądze i biżuteria. Do kradzieży dochodzi zazwyczaj pod nieobecność domowników, w godzinach popołudniowych i wieczornych. Apelujemy do mieszkańców - jeśli widzisz podejrzanie zachowujące się osoby, które kręcą się wokół domu, czy też zauważysz samochód z obcymi wyróżnikami tablic rejestracyjnych dzwoń na alarmowy numer telefonu 997. Każda informacja będzie sprawdzana!

 7. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  8 stycznia 2019 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka kadry kierowniczej garnizonu łódzkiego, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo przyjęci policjanci. Wśród nich znalazły się dwie funkcjonariuszki, które zasilą szeregi bełchatowskiej Policji.

 8. Śmiertelny wypadek przy pracy

  Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności i przyczyny wypadku przy pracy. Śmierć na miejscu poniósł 47-letni mężczyzna.

 9. Rzucał śnieżkami... odpowie za posiadanie narkotyków

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 36-latka, który posiadał środki odurzające. Mundurowi zabezpieczyli ponad 7 gramów marihuany. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 10. Nie wzywaj interwencji policji tam gdzie nie jest ona potrzebna

  Za wykroczenie odpowie mieszkaniec gminy Kluki, który bezpodstawnie wezwał patrol policji. Niestety zdarzają się sytuacje, że bełchatowscy stróże prawa wyjeżdżają na niepotwierdzone zgłoszenia, głupie żarty, czy też bezpodstawne wezwania, które znacznie wydłużają czas reakcji policjantów w sytuacjach, gdzie faktycznie potrzebna jest pomoc.

linki

Tagi

piknik policyjny trzeźwy poranek kradzież z włamaniem oszustwo świadkowie zdarzeń bezpieczne wakacje włamanie wypadek śmiertelny konsultacje społeczne KMZB konferencja naukowa nietrzeźwy kierowca konkurs dopalacze dzielnicowy kradzież wakacje senior profilaktyka czujny po służbie utonięcia profilkaktyka prewencja kradzeż zabójstwo znicz krdzież kręci mnie bezpieczeństwo kolizje obywatelskie ujęcie poszukiwania kradzież rowerów narkotyki pobicie krajowa mapa zagrożeń nietrzeźwy rozbój wypadek drogowy uszkodzenie mienia kradzież z wlamniem nietrzeźwi kradzież samochodu Święto Policji 2016 prędkość kradzież rozbójnicza ŚDM apele apel wrd Policjanci uratowali