Ważne informacje - 5 artykułów

Zostan jednym z nas

Aktualności

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Łatwiejszy kontakt z policją
Zielona Strefa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Motocyklista zderzył się z sarną

  Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło w miejscowości Dubie w powiecie bełchatowskim. Kierujący motocyklem marki Yamaha zderzył się z sarną, która wbiegła mu wprost pod koła pojazdu. Przypominamy o konieczności zachowania ostrożności na drogach, również w okolicy lasów i pól uprawnych!

 2. Odpowie za zniszczenia mienia

  Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 43-latkowi, który usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna swoją frustrację wyładował na meblach, przedmiotach i urządzeniach znajdujących się w domu, w którym wynajmował pokój. Bełchatowscy policjanci zatrzymali go zaraz po otrzymaniu zgłoszenia.

 3. Nie pędź, pamiętaj o dozwolonej prędkości!

  O tym, z jakimi konsekwencjami może spotkać się kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego, tym razem przekonał się 45-latek, który na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędził volvo z prędkością 130 km/h. Stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące i otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych. Apelujemy o rozsądek!

 4. Zarzut za uśmiercenie kota

  70-letni mieszkaniec Bełchatowa usłyszał zarzut uśmiercenia i znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyzna na swojej działce zastawił wnyki, w które wpadł kot. Na skutek odniesionych obrażeń zwierzę nie przeżyło. Osobie, która uśmierca zwierzę lub znęca się nad nim, grozi kara do 3 lat więzienia.

 5. Wakacje tuż tuż.. postarajmy się, aby były bezpieczne

  Bełchatowscy profilaktycy już od początku czerwca prowadzą spotkania z uczniami szkół podstawowych. Odwiedzają również dzieci w przedszkolach. Temat spotkań to głównie bezpieczny wypoczynek. Mając na uwadze bezpieczeństwo na drodze pieszych oraz cyklistów policjanci przy każdej okazji przypominają również o wprowadzonych nowych regulacjach w ruchu drogowym.

 6. Przedszkolaki z ZSP Nr 9 z wizytą w komendzie

  Daktyloskopowanie w wykonaniu technika kryminalistyki oraz pokaz wyszkolenia psa służbowego, to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali bełchatowscy policjanci dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 9 w Bełchatowie. Podczas spotkania, mundurowi rozmawiali z dziećmi także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontekście zbliżających się wielkimi krokami wakacji.

 7. Dopalacze urył w schowku...

  W miniony piątek policjanci z bełchatowskiej komendy przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne, w których szczególną uwagę skierowali na kierowców wracających z nocnych dyskotek. Niestety, pomimo ostatnich tragicznych zdarzeń związanych z zatruciami, jeden z kierowców posiadał przy sobie dopalacze.

 8. AIKIDO z dzielnicowym

  Sport to najlepszy sposób aby młody człowiek poskromił drzemiącą w nim energię i przy okazji nauczył się kontrolowania własnego ciała i umysłu, poprawił kondycję i zwiększył pewność siebie. Dzielnicowy organizując zajęcia z mistrzami Aikido pokazał uczniom jak można pozytywnie i bezpiecznie spędzić wolny czas, jak rozładować pokłady energii i spożytkować je w pożyteczny sposób.

 9. Zatrzymany po pościgu

  Bełchatowscy policjanci po pieszym pościgu zatrzymali pijanego 26-latka, bez uprawnień, który jadąc motocyklem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Próbował on uniknąć odpowiedzialności uciekając przed policjantami duktem leśnym. Mężczyzna miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

 10. Zadbajmy o bezpieczne święta!

  Okres przedświąteczny, to czas gorączkowych przygotowań, zakupów, wyjazdów, to również niejednokrotnie czas naszej nieobecności w domach. Bądźmy czujni i ostrożni. Szczególnie w centrach handlowych, gdzie możemy paść ofiarą kieszonkowców. Również w trakcie robienia zakupów w sklepach internetowych zachowujmy zasadę ograniczonego zaufania – pod bardzo atrakcyjną ofertą może kryć się próba oszustwa. Z kolei planując rodzinny wyjazd pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania oraz odpowiednim przygotowaniu się do drogi. Za kierownicą stosujmy się do przepisów i zasad drogowych. Pamiętajmy, bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych!

linki

Tagi

krajowa mapa zagrożeń nietrzeźwy kierujący wakacje kolizje poszukiwania kradzeż konsultacje społeczne kradzież samochodu KMZB Policjanci uratowali konkurs kradzież z wlamniem pobicie poszukiwany narkotyki apel kradzież rowerów włamanie rozbój nietrzeźwi pościg zabójstwo prewencja obywatelskie ujęcie trzeźwy poranek ŚDM uszkodzenie mienia prędkość wypadek śmiertelny profilaktyka nietrzeźwy kierowca kradzież kręci mnie bezpieczeństwo dzielnicowy wrd nietrzeźwy policjant po służbie bezpieczne wakacje utonięcia apele wypadek drogowy kradzież z włamaniem kradzież rozbójnicza kradzież sklepowa marihuana papierosy wykroczenie znicz Święto Policji 2016 dopalacze
Powrót na górę strony