GALERIE ZDJĘĆ

Eliminacje powiatowe Turnieju BRD

13 kwietnia w Publicznym Gimnazjum w Szczercowie policjanci przeprowadzili powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W konkursie udział wzięło 11 szkół. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat podczas eliminacji wojewódzkich.

Za nami XLI eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, do których przystąpiło 11 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego. I chociaż był piątek 13-go, wszyscy z zapałem i entuzjazmem przystąpili do testu sprawdzającego wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy i prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Następnie uczniowie musieli wykazać się w praktycznej jeździe na rowerze po torze sprawnościowym, który składał się m.in. z ósemek, jazdy wahadłowej itp.
Funkcjonariusze bełchatowskiej drogówki oceniali, czuwali nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych etapów turnieju, skrupulatnie sprawdzali technikę jazdy zawodników, a przy tym wspomagali uczestników posiadaną wiedzą w zakresie przepisów ruchu drogowego.

Do wojewódzkiego etapu turnieju zakwalifikowały się dwie drużyny uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Szczercowie:

Klasy podstawowe:

Mateusz Langnamer,
Aleksandra Wodniak,
Bartosz Pietruszka,

Klasy gimnazjalne

Kamil Kuśmierek,
Karolina Trzcińska,
Klaudia Pietrzyk.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Urząd Miasta Bełchatowa, Urząd Gminy Bełchatów, Szczerców i Rusiec.

Powrót na górę strony