GALERIE ZDJĘĆ

Przedszkolaki z ZSP Nr 9 z wizytą w komendzie

Daktyloskopowanie w wykonaniu technika kryminalistyki oraz pokaz wyszkolenia psa służbowego, to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali bełchatowscy policjanci dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 9 w Bełchatowie. Podczas spotkania, mundurowi rozmawiali z dziećmi także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontekście zbliżających się wielkimi krokami wakacji.

12 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie gościła 40-osobowa grupa przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 9. Prowadzący spotkanie policyjni profilaktycy przypomniały dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie codziennych zabaw oraz w trakcie nadchodzących wakacji. Omówili m.in. bezpieczne zachowania nad wodą czy na podwórku. Cennych porad w kwestiach bezpieczeństwa udzielała także dzielnicowa sierż. szt. Katarzyna Dobrakowska.  

Podczas wizyty w komendzie uczniowie zwiedzili m.in. salę odpraw, gdzie policjanci zaprezentowali elementy umundurowania policyjnego wykorzystywane chociażby przy zabezpieczaniu meczów piłki nożnej. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia kasku, lub potrzymania tarczy.

Kolejnym punktem było spotkanie z technikiem kryminalistyki, który wyjaśnił na czym polega jego praca. Dzieciaki miały niepowtarzalną okazję poddać się daktyloskopii, czyli odbiciu linii papilarnych palców dłoni.

Dalsza część spotkania odbywała się na dworze. Tam dzielnicowi z naszej komendy asp. szt. Bogdan Trzciński i asp. Łukasz Luba zaprezentowali naszym gościom radiowozy. Punktem kulminacyjnym była przejażdżka po placu manewrowym komendy z załączonym „kogutem”.

Dużo radości i uśmiechu wśród najmłodszych wywołał widok policyjnego czworonoga. Sierż. szt. Aneta Kozłowska, która jest przewodnikiem psa służbowego, opowiedziała o codziennej pracy z suczką  Nanją i dała krótki pokaz tresury psa.

Radość na twarzach uczniów, wspaniała atmosfera oraz aktywność maluchów podczas pobytu w komendzie mogą świadczyć o tym, że spotkanie z funkcjonariuszami było dla dzieci nie tylko udaną wycieczką, ale i niezapomnianą lekcją.  

Powrót na górę strony