Informacje

„Motocykle są wszędzie – patrz w lusterka”

Bełchatowscy policjanci wraz z członkami Stowarzyszenia Klubu Motocyklowego „Białe Kruki” przeprowadzili akcję pod nazwą „Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie”, mającą na celu uświadomienie kierowcom, że nie są jedynymi użytkownikami dróg. Ten niecodzienny patrol apelował do kierowców, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze.

Działania prowadzone były w sobotę 22 kwietnia na ulicy Staszica w Bełchatowie. Kierowcy zatrzymani do kontroli przez policjantów drogówki, mieli możliwość porozmawiać z motocyklistami z lokalnego klubu „Białych Kruków”. Motocykliści za zgodą kierowców przyklejali także na tylne szyby samochodów specjalnie przygotowane na tę okazję charakterystyczne naklejki z hasłem „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”.

Założeniem ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Polski Ruch Motocyklowy jest uświadomienie kierowcom, że wśród uczestniku ruchu drogowego są również kierujący jednośladami, którzy są mniej widoczni niż samochód. Przez najbliższych kilka miesięcy motocykli na drogach będzie znacznie więcej. Tylko zwiększona uwaga, obserwacja otoczenia i patrzenie w lusterka są w stanie zapobiec wypadkom na drogach z udziałem jednośladów. Nie od dziś wiadomo, że w starciu z pojazdem nie ma szans zarówno pieszy, rowerzysta jak i motocyklista. To właśnie starali się uzmysłowić kierowcom w minioną sobotę policjanci wraz z pasjonatami jazdy na dwóch kółkach.