Informacje

Powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Udział w zawodach wzięły drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu bełchatowskiego. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat w wojewódzkich zawodach, które odbędą się 12 maja bieżącego roku.

04 maja 2017 roku w sali sportowej Gimnazjum Publicznego w Szczercowie zostali wyłonieni zwycięzcy 40 edycji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W organizację turnieju od wielu lat zaangażowana jest Policja, Polski Związek Motorowy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego , Kuratorium Oświaty.

Policjanci podczas tego konkursu popularyzowali wiedzę związaną z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpiecznego podróżowania, używania elementów odblaskowych czy tzw. kulturalnego zachowania na drodze.

Uczestnicy turnieju podczas zawodów najpierw musieli rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę teoretyczną z zakresu ruchu drogowego. Następnie poruszali się rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód a na koniec została sprawdzona ich wiedza w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej. Najlepszą drużyną wśród szkół podstawowych była Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczercowie. Z kolei wśród gimnazjalistów zwycięzcami zostali uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Szczercowie.

Podczas turnieju zostali wyłonieni również zwycięzcy indywidualni. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepszy wynik uzyskał Kamil Kuśmierski a wśród gimnazjalistów Jakub Pietruszka. Nagrody ufundowane przez WORD w Piotrkowie Trybunalskim, Prezydenta Miasta Bełchatowa, Starostę Powiatu Bełchatowskiego, Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie, Wójtów Gminy Szczerców i Rusiec wręczył zwycięzcą I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk i Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak.