Zakończenie wakacji z bełchatowską Policją - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Zakończenie wakacji z bełchatowską Policją

2 września 2017 roku bełchatowscy policjanci wzięli udział w V Edycji Giełdy Wiedzy i Nauki, jaka odbyła się na terenie galerii handlowej Olimpia. Podczas imprezy promowano bezpieczny powrót do szkoły zachęcano do wstąpienia w szeregi Policji. Natomiast w niedzielę, 3 września w Klukach odbył się policyjny piknik profilaktyczny, podczas którego funkcjonariusze zaprezentowali szereg atrakcji, m.in. pokaz tresury psów służbowych w zakresie posłuszeństwa i zatrzymania szczególnie niebezpiecznego przestępcy oraz próbę odbicia konwojowanego. Pomimo niesprzyjającej pogody, humory dopisywały wszystkim.

3 września 2017 roku, podczas Dożynek Powiatowych w Klukach, bełchatowscy policjanci zorganizowali piknik profilaktyczny kończący sezon letni 2017 roku. W trakcie imprezy mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mieli okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany w trakcie codziennej służby, m.in. specjalistyczny samochód technika kryminalistyki oraz elementy umundurowania policyjnego używane podczas zabezpieczania imprez sportowych. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne motocykle. Szczególnie dzieci chętnie zasiadały za ich kierownicą. Z uwagi na rozpoczynający się nowy rok szkolny, funkcjonariusze przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a każdego ucznia zaopatrywali w elementy odblaskowe.  

Ponadto policjanci bełchatowskiej komendy na specjalnie przygotowanym stoisku informacyjnym prezentowali liczne materiały profilaktyczne w postaci broszur i ulotek, wykorzystywane na co dzień przez policyjnych profilaktyków. Także tutaj zainteresowani wstąpieniem w szeregi Policji mogli pytać o procedury rekrutacji.

Uczestnicy pikniku chętnie też zakładali alko- i narkogogle, w których musieli przejść po wyznaczonej taśmie, znaleźć piłki oraz rzucić do celu. Jak się okazało w większości przypadków, proste zadania okazały się niewykonalne.  

Zainteresowani mogli również skorzystać z miasteczka ruchu drogowego, przygotowanego przez piotrkowski WORD. Był to kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze.

O godz. 18.00 uczestnicy imprezy mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w pokazie policyjnych umiejętności, na który zaprosił mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie. Prezentację otworzyli policjanci z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji KPP w Tomaszowie Mazowieckim. Wielu wrażeń dostarczył zgromadzonym  pokaz tresury psów służbowych w zakresie posłuszeństwa i zatrzymania szczególnie niebezpiecznego przestępcy w wykonaniu przewodników z Bełchatowa i KPP w Radomsku. Na zakończenie policjanci Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi zaprezentowali widowiskową próbę odbicia konwojowanego. Każdy pokaz nagradzany był gromkimi brawami.

Pomimo niesprzyjającej aury, stoisko policyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem całych rodzin. Najmłodszych mieszkańców naszego powiatu zabawiał „Komisarz Błysk”, z którym chętnie robili pamiątkowe zdjęcia.