Informacje

Policyjni profilaktycy w trakcie realizacji gminnego projektu „Edukacja dla bezpieczeństwa…”

Bełchatowscy profilaktycy prowadzą spotkania z młodzieżą gimnazjalną i przedszkolakami z terenu gminy Bełchatów w ramach realizacji projektu pn. „Edukacja dla bezpieczeństwa w Gminie Bełchatów – dla działania na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów” oraz w ramach „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Policyjni profilaktycy, wspierani przez dzielnicowych, w minionym tygodniu przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą gimnazjalną ze szkół w Domiechowicach, Kurnosie Drugim i Łękawie, podczas których rozmawiali o cyberprzemocy i innych niebezpieczeństwach czyhających w sieci. Nastolatkowie zostali zapoznani z formami cyberprzemocy, a także  procedurą postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem. Powiedziano im również o odpowiedzialności karnej nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych.

Dzięki tego typu spotkaniom gimnazjaliści uczą się, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej. Ważny jest także fakt, że konsekwencje działań w świecie wirtualnym, mogą okazać się  naprawdę poważne zarówno dla ofiary jak i sprawcy cyberprzemocy w świecie rzeczywistym.

Policjanci realizując gminny projekt, spotkali się także z przedszkolakami z Domiechowic, Kurnosa Drugiego i Łękawy, z którymi rozmawiali o bezpiecznej drodze do i ze szkoły, ostrożności w kontaktach z nieznajomym i zwierzętami.