„BRD od urodzenia” w szpitalu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

„BRD od urodzenia” w szpitalu

„Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym od urodzenia", z takim przesłaniem bełchatowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami piotrkowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Świętym Mikołajem odwiedzili dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie. Niecodzienna wizyta wywołała uśmiech na twarzach małych pacjentów i ich rodziców.

Bełchatowscy policjanci zostali zaproszeni przez Szpital Wojewódzki w Bełchatowie do przeprowadzenia wspólnej akcji pod nazwą „BRD od urodzenia”. W tym celu  5 grudnia policjanci drogówki wspólne z przedstawicielami piotrkowskiego WORDU, dyrekcją szpitala i gościem specjalnym – Świętym Mikołajem odwiedzili noworodków oraz dzieci z oddziałów pediatrycznego i chirurgii dziecięcej. W trakcie wizyty dzieci tłumaczyły Mikołajowi, w jaki sposób ma bezpiecznie dostarczyć prezenty innym maluchom. Mali pacjenci otrzymali słodkie upominki oraz elementy odblaskowe ufundowane przez WORD, które zobowiązali się nosić. Natomiast świeżo upieczeni rodzice zostali poinformowani, jak bezpiecznie przewozić swoje pociechy.

Mikołajkowe spotkanie bardzo ucieszyło najmłodszych pacjentów szpitala i pozwoliło im choć na chwilę zapomnieć o chorobie.