„Młody, bezpieczny kierowca” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

„Młody, bezpieczny kierowca”

Bełchatowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadzili działania profilaktyczne pn. „Młody, bezpieczny kierowca”. W niecodziennych zajęciach udział wzięli uczniowie trzech bełchatowskich szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności przyszli maturzyści.

Wczoraj, 18 grudnia 2017 roku, bełchatowscy policjanci spotkali się z przyszłymi, młodymi kierowcami w ramach działań profilaktycznych „Młody, bezpieczny kierowca”. Do akcji zaprosili funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi oraz przedstawicieli piotrkowskiego WORD-u, którzy przekazali przyszłym kierowcom wiele cennych wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Ponadto starali się uświadomić młode osoby, że kierując pojazdem ponoszą odpowiedzialność nie tylko za swoje życie, ale również pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wykorzystując prezentację multimedialną policjanci zaprezentowali uczniom najczęstsze błędy popełniane przez młodych kierowców oraz ich skutki. Ponadto poinformowali o odpowiedzialności karnej za najczęściej popełniane wykroczenia, tj. m.in. używanie telefonu komórkowego w trakcie jazdy.

W dalszej części spotkania, przedstawiciel WORD-u przekazał przyszłym kierowcom ważne informacje pomocne przy wyborze szkoły jazdy. Zwrócił uwagę, by podczas wyboru nie kierować się ceną, lecz opiniami oraz statystykami zdawalności. Dodał, że wybór dobrego ośrodka szkoleniowego, który odpowiednio przygotuje nas do egzaminu państwowego, jest ważną, ale niezwykle trudną decyzją.

Na zakończenie zajęć funkcjonariusze przypomnieli, że jazda pojazdami mechanicznymi to nie tylko duża przyjemność, lecz przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie drugiego człowieka. Z uwagi na duże zainteresowanie tematyką zajęć, w przyszłym roku także młodsi koledzy maturzystów będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach „Młody, bezpieczny kierowca”.