Przedszkolaki z wizytą w komendzie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Przedszkolaki z wizytą w komendzie

Kilkudziesięcioosobowa grupa przedszkolaków z Klubu Malucha Babytown odwiedziła wczoraj bełchatowskich policjantów. Pokaz specjalistycznego umundurowania oraz zwiedzanie policyjnych pomieszczeń to część atrakcji, jakie przygotowali dla nich funkcjonariusze.

Niemalże każdego dnia policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby rozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Tym razem to stróże prawa gościli w komendzie pięcio- i sześciolatków z Klubu Malucha Babytown. Policyjni profilaktycy przywitali przedszkolaków w sali odpraw, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie w kontaktach z nieznajomym, bezpieczeństwie na drodze i w domu. Z uwagi na rozpoczynające się ferie zimowe, nie mogło również zabraknąć tematów związanych z bezpiecznym wypoczynkiem, zabawach na śniegu czy na ślizgawce.

Następnie policjanci zaprezentowali umundurowanie, wykorzystywane m.in. podczas zabezpieczania imprez sportowych. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć kamizelkę lub kask policyjny. Maluchy poznały dzielnicową rejonu nr III sierż. szt. Katarzynę Dobrakowską, która opowiedziała im o swoich codziennych obowiązkach.

Nasi mali goście mieli niecodzienną okazję z bliska przyjrzeć się pracy dyżurnego, odwiedzili także „niebieski pokój”. Kolejnym punktem było spotkanie z technikiem kryminalistyki, który wyjaśnił na czym polega jego praca. Dzieciaki miały okazję zobaczyć jak zdejmuje się odciski linii papilarnych palców dłoni. Zasiadły także na fotelu do robienia zdjęć sygnalitycznych.

Dla najmłodszych już sam widok umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem. Dlatego bełchatowscy policjanci zawsze starają się znaleźć czas na spotkania z dziećmi, aby od najmłodszych lat kształtować w nich bezpieczne nawyki.