Śmiertelny wypadek na drodze W-485 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Śmiertelny wypadek na drodze W-485

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 18 listopada 2019 roku, w miejscowości Kolonia Drużbice w powiecie bełchatowskim, na drodze W-485. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów zginął 65 – letni kierowca. Apelujemy o ostrożność na drodze!

18 listopada 2019 roku około godziny 10.15 w miejscowości Drużbice Kolonia, na drodze wojewódzkiej nr 485, w miejscu skrzyżowania z drogami podporządkowanymi, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ford mondeo 65-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, jadący od strony Huciska i Drużbic, nie zastosował się do znaku STOP. Nie udzielając pierwszeństwa przejazdu wjechał wprost pod koła scanii, jadącej od strony Bełchatowa. W wyniku zderzania pojazdów kierujący osobówką poniósł śmierć na miejscu. Kierowca scanii, 63-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdrój był trzeźwy. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.


 


 

  • policjanci pracują na miejscy wypadku w miejscowości Drużbice Kolonia
  • policjanci pracują na miejscy wypadku w miejscowości Drużbice Kolonia
  • policjanci pracują na miejscy wypadku w miejscowości Drużbice Kolonia