Informacje

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie

27 listopada 2019 roku w Sali Teatralnej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie odbyło się uroczyste przekazanie stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie. Inspektor Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie, pożegnał się ze sztandarem bełchatowskiej policji i złożył meldunek o zdaniu stanowiska Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi nadinsp. Andrzejowi Łapińskiemu.

Podczas uroczystości obowiązki kierowania jednostką objął insp. Grzegorz Czubakowski, dotychczasowy Komendant KPP w Pajęcznie, do której został przeniesiony inspektor Karol Mielczarek.

W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Andrzej Łapiński, kierownictwo WKS KWP w Łodzi, kadra kierownicza, policjanci i pracownicy bełchatowskiej Policji. Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele duchowieństwa, samorządów ziemi bełchatowskiej na czele ze Starostą Powiatu Bełchatowskiego Panią Dorotą Pędziwiatr. Nie zabrakło również przedstawicieli sadownictwa, prokuratury, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz prezesów dyrektorów i kierowników przedsiębiorstw, urzędów i spółek.

Generał Andrzej Łapiński podziękował inspektorowi Karolowi Mielczarkowi za efektywną i skuteczną pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu bełchatowskiego. Komendant Wojewódzki Policji  zaznaczył, że bardzo dobrze ocenia pracę jednostki pod kierownictwem insp. Karola Mielczarka, który dowiódł swojej fachowości w zarządzaniu jednostką. Dał się poznać jako dobry przełożony oraz policjant, z którym współpraca układa się na wysokim poziomie. Podkreślił też, że insp. Karol Mielczarek to doskonały menadżer, organizator i budowniczy. W czasie zarządzania bełchatowską jednostką przeprowadził wiele inwestycji.

Zdający bełchatowską jednostkę Komendant insp. Karol Mielczarek podziękował wszystkim za wspólną, profesjonalną i pełną poświęcenia służbę oraz owocną współpracę. Zapewnił, że lata służby w bełchatowskiej komendzie zachowa w pamięci. Po ponad 6 latach służby w KPP w Bełchatowie insp. Karol Mielczarek będzie teraz dowodził Komendą Powiatową Policji w Pajęcznie, gdzie zaplanowana jest budowa nowej komendy.

Insp. Grzegorz Czubakowski, który teraz pełnił obowiązki szefa bełchatowskiej policji to doświadczony oficer. Stanowiska kierownicze zajmował w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, w Komendzie Policji w Łęczycy, a od ponad 6 lat był Komendantem w KPP w Pajęcznie.

Na koniec uroczystości głos zabrał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk. Komendant podziękował insp. Karolowi Mielczarkowi za lata dobrej współpracy i wzorowej służby dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu bełchatowskiego oraz życzył dalszych sukcesów.