Informacje

Z wizytą u najmłodszych uczestników ruchu drogowego

Jak co roku o tej porze funkcjonariusze bełchatowskiej komendy szczególną uwagę zwracają na zapewnienie bezpieczeństwa w obrębie placówek oświatowych. Mundurowi przypominają dzieciom i młodzieży o podstawowych zasadach ruchu drogowego oraz właściwych postawach na drodze.

Dziś, 8 września 2020 roku bełchatowscy profilaktycy oraz funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedziły grupę przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Bełchatowie (oddział w SP nr 13). Na początku spotkania policjantki przypomniały podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz omówiły zasady właściwego zachowania się w obrębie przejść dla pieszych, zarówno tych z sygnalizacją świetlną, jak i bez. Następnie grupa „Pszczółek”, pod czujnym okiem funkcjonariuszek w praktyce wykorzystała zdobytą wiedzę, podczas przechodzenia przez „pasy”. W trakcie rozmów z przedszkolakami nie zabrakło również tematu dotyczącego właściwego przewożenia dzieci w samochodach. Wszystkie jednogłośnie zapewniły, że rodzice pamiętają o ich odpowiednim zabezpieczeniu w fotelikach oraz zapinaniu pasów. Na koniec najmłodsi otrzymali opaski odblaskowe, które obiecali nosić w widocznym miejscu.

Następnie policjantki udały się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie przeprowadziły prelekcje z klasami 0-III oraz wzięły udział w egzaminie na kartę rowerową klas V. Wszyscy uczniowie, stosując się do przepisów ruchu drogowego, bezbłędnie pokonali przygotowany tor przeszkód. Najmłodsi natomiast aktywnie uczestniczyli w pogadance dotyczącej bezpieczeństwa na drodze oraz w szkole podczas zajęć i przerw.

  • Policjantka prowadzi spotkanie z grupą przedszkolaków
  • Policjantka przekazuje dzieciom opaski odblaskowe
  • Policjantka rozmawia z dziećmi o bezpieczeństwie
  • Dzieci pokazują założone na ręce opaski odblaskowe
  • Dzieci w towarzystwie policjantki przechodzą przez przejście dla pieszych
  • Policjantki ruchu drogowego rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie