Informacje

AIKIDO z dzielnicowym

Sport to najlepszy sposób aby młody człowiek poskromił drzemiącą w nim energię i przy okazji nauczył się kontrolowania własnego ciała i umysłu, poprawił kondycję i zwiększył pewność siebie. Dzielnicowy organizując zajęcia z mistrzami Aikido pokazał uczniom jak można pozytywnie i bezpiecznie spędzić wolny czas, jak rozładować pokłady energii i spożytkować je w pożyteczny sposób.

Z inicjatywy dzielnicowego bełchatowskiej komendy policji w szkołach podstawowych na terenie gminy Bełchatów odbyły się zajęcia pokazowe Aikido jako pomysł na spędzanie wolnego czasu i odskocznię od nauki. Uczniowie mieli możliwość przyglądania się profesjonalistom, którzy prezentując sztuki walki uświadamiali dzieciom, że zamiast siedzieć przed komputerem, smartfonem czy telewizją, można aktywnie zagospodarować swój wolny czas. Taka forma aktywności jest metodą na relaks, ale też poprawę własnej kondycji psychicznej i fizycznej. „Tyko aktywne spędzanie wolnego czasu pozwoli na właściwe odreagowanie stresu i kształtowanie pożądanych cech charakteru oraz prawidłowego obrazu własnej osobowości”– mówi dzielnicowy asp. szt. Janusz Sławiński.

 

Spotkania, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dotychczas odbyły się w Szkołach Podstawowych w Janowie, Łękawie i Kurnosie Drugim.

 

Powrót na górę strony