Informacje

Nietrzeźwy kierowca peugeota w rękach policji

30-latek wsiadł za kierownicę peugeota i zakończył jazdę uderzając w zaparkowanego seata. Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz poważne konsekwencje finansowe.

Zdarzenie miało miejsce rankiem, 27 listopada 2021 roku, w miejscowości Dobrzelów w powiecie Bełchatowskim. Policjanci z drogówki, którzy po godzinie 7.00 pełnili służbę w tym rejonie, zauważyli dwie rozbite osobówki oraz uszkodzone ogrodzenie posesji. Przy pojeździe marki Peugeot Partner stało dwóch mężczyzn, od których wyczuwalna była woń alkoholu. Okazało się, że jeden z nich 30-letni kierowca peugeota, który jechał w kierunku Bełchatowa, na zaśnieżonym łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w seata zaparkowanego przy ogrodzeniu posesji. W wyniku siły zderzenia pojazdów, seat uderzył w bramę wjazdową i słupek ogrodzenia powodując ich uszkodzenie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący peugeotem był pijany, miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz poważne konsekwencje finansowe.

Przypominamy o bezwzględnej trzeźwości za kierownicą! Pamiętajmy, że sami jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Apelujemy do kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, że kierowanie autem w zimowych warunkach wymaga od nas dodatkowej ostrożności. Kiedy w czasie jazdy towarzyszą nam opady atmosferyczne, a na drodze jest ślisko sami zadbajmy o bezpieczną podróż. W takich warunkach pokonywanie zakrętów, wyprzedzanie, wymijanie mogą być bardzo niebezpieczne. Kierowcy podczas podróżowania przede wszystkim muszą dostosować swoją technikę jazdy do warunków pogodowych i jechać w myśl zasady: "wolniej, znaczy bezpieczniej". Te zasady oraz odpowiedzialność, uwaga, skupienie, bezwzględne zachowanie trzeźwości za kierownicą i empatia wobec innych, to gwaranncja bezpiecznego poruszania się po drogach.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • samochód marki peugeot po kolizji
  • uszkodzony samochód marki seat, stojący przed ogrodzeniem posesji.
Powrót na górę strony