Informacje

Śmiertelny wypadek w miejscowości Chabielice Kolonia

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Chabielice Kolonia w gminie Szczerców. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 24-letni kierowca. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 24 maja 2022 roku, około godziny 1:30, w miejscowości Chabielice Kolonia w gminie Szczerców, na odcinku drogi wewnętrznej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 24-letni obcokrajowiec kierujący mazdą, który jechał z kierunku Pajęczna w kierunku miejscowości Szczerców, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na pobocze, gdzie pojazd stracił przyczepność i dachował. Niestety, w wyniku zdarzenia, na skutek odniesionych obrażeń 24-letni kierowca mazdy poniósł śmierć na miejscu. Pasażerami tego pojazdu byli mężczyźni  w wieku 18 i 14 lat. Obaj z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Bełchatowie. Stan jednego z nich jest ciężki. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Pod nadzorem prokuratora bełchatowscy policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają teraz funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

Policjanci przypominają:

Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, warunków atmosferycznych. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również swoje umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami. Bezwzględnie nie należy wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu.

 

nadkom. Iwona Kaszewska

  • samochód osobowy marki Mazda po dachowaniu, widoczne uszkodzenia
  • samochód osobowy po dachowanie, miejsce zdarzenia , pracują tutaj służby ratunkowe
  • samochód osobowy po dachowanie, miejsce zdarzenia , pracują tutaj służby ratunkowe
  • samochód osobowy po dachowanie, miejsce zdarzenia , pracują tutaj służby ratunkowe
Powrót na górę strony