Informacje

Motocyklista zderzył się z sarną

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło w miejscowości Dubie w powiecie bełchatowskim. Kierujący motocyklem marki Yamaha zderzył się z sarną, która wbiegła mu wprost pod koła pojazdu. Przypominamy o konieczności zachowania ostrożności na drogach, również w okolicy lasów i pól uprawnych!

Wczoraj, 16 czerwca 2022 roku, o godzinie 10.55 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty i zwierzęcia, w miejscowości Dubie, w powiecie bełchatowskim. Jak ustalono, kierujący motocyklem marki Yamaha mężczyzna, jadąc drogą wojewódzką numer 480, od miejscowości Widawa w kierunku Szczercowa, uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę, która nagle wbiegła mu pod koła pojazdu. Motocykl wpadł do rowu, natomiast 45-letni kierujący, mieszkaniec gminy Izabelin w powiecie Hornówka, z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonali niezbędne czynności na miejscu zdarzenia, ustalili również świadków. Kierujący był trzeźwy.

Przypominamy, że jadąc odcinkiem drogi prowadzącym przez teren zalesiony czy w rejonie pól uprawnych należy zachować ostrożność, a na odcinku oznaczonym znakiem ostrzegawczym „Uwaga dzikie zwierzęta” - szczególną ostrożność. W takich miejscach należy jechać wolniej i obserwować przyległy teren, aby można było odpowiednio zareagować jeśli na jezdnię wbiegnie dzikie zwierzę.

Kierowco!

  • Zachowaj ostrożność w rejonie lasów i pól uprawnych. Nie lekceważ znaku „Uwaga zwierzęta leśne”, w tych miejscach można się z nim spotkać na drodze.
  • Pamiętaj, że zderzenie z dziką zwierzyną jest bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli jest to dzik, jeleń lub łoś. Lekceważąc znaki drogowe ostrzegające o miejscach, gdzie dzikie zwierzęta przekraczają drogę, narażamy się na duże niebezpieczeństwo. Do takich sytuacji najczęściej dochodzi wieczorem i wczesnym rankiem.
  • Pamiętaj, że zwierzęta mogą również pojawić się w terenie zabudowanym. Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę, bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne.
  • Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym.
  • Pod żadnym pozorem nie dotykaj zwierzęcia!
  •  W takiej sytuacji należy natychmiast zawiadomić policjantów. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce policyjny patrol.

nadkom. Iwona Kaszewska

 

  • teren leśny, droga. Widoczny radiowóz a w rowie przewrócony motocykl
  • teren leśny, droga. Widoczny radiowóz a w rowie przewrócony motocykl
  • teren leśny, droga. Widoczny radiowóz a w rowie przewrócony motocykl
Powrót na górę strony