Informacje

Odpowie za zniszczenia mienia

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 43-latkowi, który usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna swoją frustrację wyładował na meblach, przedmiotach i urządzeniach znajdujących się w domu, w którym wynajmował pokój. Bełchatowscy policjanci zatrzymali go zaraz po otrzymaniu zgłoszenia.

21 czerwca 2022 roku, około godziny 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zdemolował wnętrze domu przy ulicy Promiennej w Bełchatowie. Wysłani na miejsce policjanci ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 43-letni piotrkowianin, który wynajmował tam pokój. Pokrzywdzona poinformowała, że kiedy weszła do budynku zastała w nim porozrzucane przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu kuchennym, w łazience oraz w pokoju, który mężczyzna użytkował. Wandal między innymi uszkodził sprzęt gospodarstwa domowego oraz częściowo meble, a także potłukł lustro w łazience. Policjanci zatrzymali podejrzewanego, który przebywał w pomieszczeniu, które wynajmował. Był pijany. W rozmowie z policjantami przyznał się, że to on dokonał zniszczeń. Tłumaczył, że w ten sposób wyładował swoją złość po sprzeczce z partnerką. Śledczy z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny zdemolowanych pomieszczeń. Pokrzywdzeni wstępnie wartość strat oszacowali na 4 tysiące złotych. Zatrzymany po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • policjant ubrany po cywilnemu ma założoną kamizelkę odblaskowa z napisem policja. obok stoi mężczyzna. zdjęcie zrobione w pomieszczeniu służbowym. sylwetki tych osób widoczne są od głowy do pasa
Powrót na górę strony