Informacje

Rowerzystka miała blisko 3 promile

Dotkliwa kara finansowa spotkała 44-letnią mieszkankę gminy Zelów. Nieodpowiedzialna cyklistka była pijana. Przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze!

W sobotę, 6 sierpnia 2022 roku, o godzinie 16.20, funkcjonariusze zelowskiej policji patrolujac ulicę Sienkiewicza w Zelowie, zwrócili uwagę na jadacą z przeciwnego kierunku rowerzystkę, która nie trzymała toru jazdy, jechała „wężykiem”. W takiej sytuacji mundurowi natychmiast zareagowali na zagrożenie. Wylegitymowali i skontrolowali stan trzeźwości cyklistki. Okazało się, że była kompletnie pijana, miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 44-latka tłumaczyła policjantom, że „jedzie niedaleko”. Finalnie została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że tak nieodpowiedzialne zachowanie, nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach tragedii, dla samego rowerzysty, jak też innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że kierujący, który prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu łamie prawo i naraża siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Dotyczy to zarówno kierujących samochodami oraz jednośladami. Alkohol znacznie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburza ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody, zaburza równowagę, co prowadzić może do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Rowerzyści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu. Nie chroni ich karoseria, co wiąże się z tym, że w przypadku zderzenia z samochodem nie unikną obrażeń. Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze!

nadkom. Iwona Kaszewska

  • zdjęcie zrobione na placu wewnętrznym komisariatu. Widoczny radiowóz przed nim stoi rower trzymany prze kobietę. Postać tej osoby oraz roweru i radiowozu widoczne są częściowo.
Powrót na górę strony