Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukujemy świadków wypadku – potrącenia pieszej w miejscowości Wygoda pod Zelowem

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku na drodze wojewódzkiej 484, w miejscowości Wygoda, na terenie powiatu bełchatowskiego. W zdarzeniu poszkodowana została 27-letnia piesza, która z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

Do wypadku doszło rankiem 24 lutego 2023 roku, na drodze wojewódzkiej 484 w miejscowości Wygoda, na terenie gminy Zelów. Po godzinie 5.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która leżała na poboczu drogi. Zgłaszającym był przypadkowy kierowca, który zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 27-letnia piesza została potrącona przez nieznany na chwilę obecną pojazd, którego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanej pomocy. Piesza była ubrana na ciemno i nie posiadała elementów odblaskowych. Ranna została przewieziona do szpitala, gdzie trwa walka o jej życie. Okoliczności tego zdarzenia, a w szczególności tożsamość kierującego, pod nadzorem prokuratury ustalają teraz policjanci z zelowskiego komisariatu.


Wszystkie osoby posiadające informacje na temat okoliczności tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie, pod całodobowym numerem telefonu 47 8465 211.


Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Każdy pieszy powinien zadbać o to, aby na drodze być widocznym. Pamiętajmy o noszeniu odblasków, co jest obowiązkiem kiedy poruszamy się po drodze poza obszarem zabudowanym. Dla własnego bezpieczeństwa odblaski powinniśmy nosić po zmroku, nawet tam gdzie przepisy tego nie wymagają. W zderzeniu z samochodem piesi są bez szans i doznają bardzo poważnych obrażeń. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas, aby odpowiednio zareagować, a dzięki temu uniknąć tragedii.

nadkom. Iwona Kaszewska

Powrót na górę strony