Informacje

Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty pod Bełchatowem

Policjanci z Bełchatowa pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, na skutek którego śmierć na miejscu poniósł 39-letni kierujący motocyklem kawasaki. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Do wypadku doszło 1 maja 2023 roku o godzinie 11.50 w miejscowości Katarzynka, w gminie Drużbice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Meriva, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwległego kierunku motocyklem marki Kawasaki. Jednośladem kierował 39-letni mężczyzna, który mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem był trzeźwy. Pasażerka osobówki została przewieziona do szpitala. Na miejscu pracowali medycy, strażacy i policjanci. Funkcjonariusze z bełchatowskiej drogówki oraz śledczy, pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz bełchatowscy śledczy z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

Policjanci przypominają, że do przestrzegania przepisów ruchu drogowego zobowiązani są wszyscy użytkownicy dróg. Przecenianie własnych umiejętności, brawura i lekceważenie zasad bezpieczeństwa zazwyczaj kończą się tragicznie. W konfrontacji z samochodem niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jak na przykład motocykliści są bez szans. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz do własnych umiejętności. Nadmierna prędkość, przecenianie swoich umiejętności, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy też, aby w podróż wybierać się wypoczętym, a swoją uwagę skoncentrować na tym, co dzieje się na drodze.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • policjant pracuje na miejscu zdarzenia na drodze leży rozbity motocykl przysypany piachem
Powrót na górę strony