Informacje

„PRĘDKOŚĆ”- działania bełchatowskiej drogówki

Dzisiaj, policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą reagować na każde, niezgodne z prawem zachowanie uczestników ruchu drogowego.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.
Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest przede wszystkim  w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Tego typu działania są prowadzone cyklicznie, ponieważ zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetowych zadań Policji. Statystyki wskazują, że nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących jest nadal główną przyczyną wypadków drogowych.

mł. asp. Marta Płomińska

  • Policjanci stoją przy radiowozie.
  • Policjant stoi przy radiowozie, patrzy przez lornetkę.
Powrót na górę strony