Informacje

Podsumowanie działań „Prędkość”

Bełchatowscy funkcjonariusze przeprowadzili w czwartek wojewódzkie działania kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci jak zawsze reagowali na każde niezgodne z prawem zachowanie uczestników ruchu drogowego.

14 września 2023 roku policjanci z bełchatowskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki pomiaru prędkości oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali także ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie samochodu, kontrolowali sposób w jaki przewożone są dzieci oraz czy wszyscy w pojeździe mają zapięte pasy bezpieczeństwa. W czasie tej akcji mundurowi skontrolowali 47 kierowców. 30 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość, z czego 14 kierujących popełniło to wykroczenie w rejonie przejścia dla pieszych. Za wykroczenia w ruchu drogowym 25 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, 16 zostało pouczonych, a wobec 6 skierowano wnioski o ukaranie do sądu. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili również dwóch nietrzeźwych kierujących, zatrzymali dwa prawa jazdy oraz dwa dowody rejestracyjne. Pamiętajmy, że w ruchu drogowym często bywa tak, że sytuacje, z którymi możemy się spotkać, są dynamiczne i mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Wówczas nadmierna prędkość staje się czynnikiem, który powoduje, że tracimy kontrolę nad pojazdem, co z kolei może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą nie tylko sprawcy. W wielu przypadkach ofiarami tego typu zachowań są także inni uczestnicy ruchu drogowego.

Pamiętajmy na drodze kierujmy się rozwagą, a także życzliwością. Przestrzegajmy dozwolonych limitów prędkości i wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo.


mł. asp. Marta Płomińska

Powrót na górę strony