Informacje

ROADPOL Safety Days – na drogach powiatu bełchatowskiego

Dzisiejsza akcja bełchatowskiej drogówki prowadzona pod nazwą PRĘDKOŚĆ to działania prowadzone w ramach działań ROADPOL Safety Days Policji, ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i dążenia do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero wypadków śmiertelnych w wypadkach drogowych. Jedź ostrożnie, przestrzegaj ograniczeń prędkości, daj sobie możliwość bezpiecznej reakcji w sytuacji zagrożenia!

20 września 2023 roku na drogach powiatu bełchatowskiego, podobnie jak na terenie całego kraju policjanci wyposażeni w urządzenia do kontroli prędkości prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Wszystko w ramach akcji ROADPOL Safety Days, działań Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowanych na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero wypadków śmiertelnych w wypadkach drogowych. Policjanci ruchu drogowego głównie reagują na naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnych limitów prędkości przez kierujących pojazdami. Mimo iż głównym celem tych działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, funkcjonariusze jak zawsze reagują na każde niezgodne z prawem zachowanie uczestników ruchu drogowego. Na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkać można również radiowozy nieoznakowane wyposażone w urządzenia do kontroli prędkości. Dzisiaj uwaga mundurowych skupiona jest szczególnie na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Podczas prowadzonych działań policjanci przypominają, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, aby prowadzili pojazd z prędkością bezpieczną, dającą możliwość bezpiecznej reakcji w sytuacji zagrożenia. Kierowco zmniejsz również prędkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • policjanci w czasie pomiaru prędkości.
  • policjanci w czasie pomiaru prędkości.
Powrót na górę strony