Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek z udziałem motocyklisty, prosimy o ostrożność!

Chwila nieuwagi i braku czujności za kierownicą wystarczą aby zostać uczestnikiem niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Ostatnio przekonał się o tym kierujący mercedesem, który potrącił motocyklistkę. Po raz kolejny prosimy o ostrożność na drogach.

Do wypadku z udziałem cyklisty doszło wczoraj na drodze relacji Kurnos Pierwszy i Nowy Świat. 19 września 2023 roku, o godzinie 15.20 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Mercedes, który jechał drogą w kierunku miejscowości Nowy Świat wykonując manewr wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym jechała motocyklistka i finalnie doprowadził do zderzenia się pojazdów. Kierująca motorowerem z obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Na miejscu wypadku pracowali strażacy i policjanci. Grupa wypadkowa wykonała oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Mundurowi ustalili świadków zdarzenia. Kierujący byli trzeźwi. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają bełchatowscy policjanci.

Apelujemy do wszystkich o zachowanie ostrożności na drogach. Kierowcy muszą zachować czujność i przewidywać zagrożenie, nie tylko przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania, ale również w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że na drodze zawsze możemy spotkać cyklistę, a to właśnie „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” podczas kolizji, czy wypadku narażeni są na znacznie poważniejsze konsekwencje niż kierujący samochodami. Kierowco obserwuj drogę, upewnij się czy w danym momencie bezpiecznie możesz wykonać manewr, zwracaj uwagę na to co dzieje się na drodze.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • na zdjęciu widok uszkodzonego w wyniku wypadku motoroweru, który lezy na drodze. w tle droga , las i samochód osobowy.
Powrót na górę strony