Informacje

„Bezpieczne wakacje”, „Bezpiecznie, zdrowo i wesoło” - działania bełchatowskiej policji

28 czerwca 2024 roku, na terenie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie, odbył się piknik „Bezpieczne wakacje”. Organizatorzy do udziału w wydarzeniu zaprosili służby ratunkowe i odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Młodzież miała szansę spotkać się z policjantami, powiększyć wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa oraz porozmawiać o służbie w Policji.

Wydarzenie zgromadziło dzieci i młodzież z terenu całego powiatu bełchatowskiego. Celem policyjnego udziału w tej imprezie była promocja bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Jego uczestnicy, przy policyjnym namiocie, między innymi mogli przypomnieć sobie jak ważne jest przestrzeganie przepisów będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, jak bezpiecznie przemieszczać się rowerem czy hulajnogą. Nie zabrakło dawki wiedzy mającej na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą, w górach, ale również w miejscu zamieszkania. Mundurowi przypomnieli o prowadzonej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Każdy miał możliwość porozmawiania z policjantem, który mając doświadczenie funkcjonariusza ruchu drogowego w codziennej służbie zajmuje się także pracą z dziećmi i młodzieżą.

Odwiedzający policyjne stoisko przypomnieli sobie o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji. Najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach i grach przygotowanych przez mundurowych, przymierzyć elementy wyposażenia do służby policjanta wydziału prewencji. Ich opiekunowie oraz starsza młodzież mogli założyć alko i narko gogle i przekonać się, jak zaburzony jest obraz po spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków. Policjanci rozmawiali z uczestnikami wydarzenia także o tym jak używki wpływają na świadomość, jak bardzo ją ograniczają, jak istotne jest stosowanie zasady „piłeś - nie wsiadaj za kierownicę”. Spotkanie z młodzieżą było okazją do promowania policyjnej służby. Każdy zainteresowany miał okazję dowiedzieć się jakie są warunki i etapy wstąpienia w szeregi Policji.

W czasie takich spotkań mundurowi informują i zachęcają również młodzież do udziału w konkursie  filmowym pod nazwą "ARTYSTYCZNY przeWODNIK", jaki wystartował w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Propaguje on bezpieczne przebywanie nad wodą oraz zdrowy tryb życia. Więcej szczegółów dotyczących tej inicjatywy można znaleźć pod adresem: https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs/32248,Konkurs-plastyczno-filmowy-pn-quotArtystyczny-przeWODNIKquot.html

Mamy nadzieję, że wszystkie zasady bezpieczeństwa, o których rozmawialiśmy, będą wykorzystane w wakacyjne dni, a wolny od obowiązków szkolnych czas upłynie spokojnie i przyniesie tylko pozytywne doświadczenia. Zapraszamy w nasze szeregi.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • Pod policyjnym namiotem policjanci z dziećmi uczestniczącymi w wydarzeniu Bezpieczne Wakacje w Powiatowy Centru Sportu.
  • Policjant z dziećmi uczestniczącymi w wydarzeniu Bezpieczne Wakacje w Powiatowy Centru Sportu w Bełchatowie.
  • Wydarzeniu Bezpieczne Wakacje w Powiatowy Centru Sportu, na zdjęciu dzieci z elementami policyjnego wyposażenia.
  • policjant, kobieta i dziecko w czapce policyjnej i kamizelce odblaskowej.
  • Pod policyjnym namiotem policjant z dziećmi uczestniczącymi w wydarzeniu Bezpieczne Wakacje w Powiatowy Centru Sportu.
  • dzieci, chłopiec ma założony kask policyjny i trzyma tarczę policyjną.
  • Pod policyjnym namiotem policjant z dziećmi uczestniczącymi w wydarzeniu Bezpieczne Wakacje w Powiatowy Centru Sportu, pokazuje im wyposażenie policjanta do służby. chłopiec ma założoną kamizelkę z napisem jedz bezpiecznie
  • policjant i trójka dzieci, policjant pokazuje im wyposażenie policjanta do służby.
  • policjant i trójka dzieci, policjant pokazuje im wyposażenie policjanta do służby.
  • wspólne zdjęci grupy dzieci i policjanta, w tle radiowóz policyjny.
Powrót na górę strony