Informacje

Kolejna tragedia. Apelujemy o ostrożność na drodze!

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło 1 lipca br, w miejscowości Wadlew, w powiecie bełchatowskim. Kierujący citroenem, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Pomimo prowadzonej akcji ratunkowej 65-letni mężczyzna, na skutek odniesionych w wyniku wypadku obrażeń, zmarł w szpitalu.

1 lipca 2024 roku, około godziny 15:20 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 485 w miejscowości Wadlew, w powiecie bełchatowskim. Skierowani na miejsce policjanci ustalił, że kierowca citroena, 65-letni mieszkaniec gminy Stryków, jadąc z Bełchatowa w kierunku Wadlewa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Na miejscu trwała akcja ratunkowa. Mężczyzna został zabrany do bełchatowskiego szpitala. Niestety okazało się, że na skutek odniesionych w wyniku wypadku obrażeń zmarł w szpitalu. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora policjanci  wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, zabezpieczyli ślady związane z wypadkiem.

Nieustannie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność za kierownicą, bezpieczną jazdę, przewidywanie zagrożenia. Kierowco nie lekceważ senności i zmęczenia za kierownicą, jedź z bezpieczną prędkością, pamiętaj o przestrzeganiu przepisów i zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

nadkom. Iwona kaszewska

  • policjant na miejscu wypadku drogowego, wykonuje oględziny rozbitego pojazdu który stoi w zaroślach po uderzeniu w drzewo.
  • miejsce wypadku, rozbity samochód osobowy po uderzeniu w drzewo stoi w zaroślach.
  • policjanci na miejscu wypadku drogowego, wykonują oględziny miejsca zdarzenia i rozbitego pojazdu, który stoi w zaroślach po uderzeniu w drzewo. Widoczne dwa radiowozy policyjne które blokują drogę.
Powrót na górę strony