GALERIE ZDJĘĆ

Policyjni profilaktycy bez ferii

Chociaż uczniowie z województwa łódzkiego rozpoczęli ferie zimowe, odpoczynku nie mają policyjni profilaktycy, którzy niemalże codziennie spotykają się z dziećmi i młodzieżą aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Dzisiaj i wczoraj bełchatowscy funkcjonariusze, którzy na co dzień pracują z nieletnimi, spotkali się młodzieżą spędzającą czas wolny w świetlicach środowiskowych „Ster” i „Promyk”.

Bełchatowscy policjanci już od połowy stycznia br. prowadzą intensywne działania profilaktyczno - edukacyjne w ramach „Bezpiecznych ferii”. Tym razem stróże prawa zostali zaproszeni przez świetlice środowiskowe „Ster” i „Promyk”, by tam spotkać się z uczestnikami półkolonii. W trakcie pogadanki mundurowi  przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się na ulicy, w domu podczas nieobecności dorosłych oraz korzystając z internetu. Zwrócili także uwagę dzieci i młodzieży na niebezpieczeństwa mogące wystąpić podczas zabaw zimowego wypoczynku, na stoku czy też na lodowisku.

Mundurowi podkreślali także, jak ważne dla bezpieczeństwa osób pieszych jest używanie elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku. Na zakończenie spotkania, profilaktycy wręczyli odblaski, które zwiększają widoczność pieszego na drodze.

Powrót na górę strony