Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Bannery

 

Najczęściej czytane

 1. Bełchatowska policjantka Wicemistrzynią Polski oskarżycieli publicznych Policji

  22 listopada 20203 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie został rozstrzygnięty Finał III Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. Do rywalizacji stanęło 17 policjantów służby prewencyjnej, reprezentujących Komendy Wojewódzkie Policji oraz Komendę Stołeczną Policji. Garnizon łódzki reprezentowała policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, aspirant sztabowy Monika Pacześ, która w konkursie na najlepszego oskarżyciela publicznego zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!

 2. Wniosek do sądu za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu psa

  Za zachowanie psa odpowiada jego właściciel. Każdy, kto posiada psa, musi pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, gdyż chwila nieuwagi może mieć przykre konsekwencje. Apelujemy do właścicieli czworonogów o odpowiedzialne postępowanie ze zwierzętami i odpowiednią opiekę nad nimi. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii!

 3. ATOS – doświadczony, czworonożny funkcjonariusz melduje się do służby

  W Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie służbę rozpoczął czworonożny „funkcjonariusz”. Wyjątkowy pomocnik jest owczarkiem niemieckim i wabi się ATOS. Jest psem patrolowo-tropiącym, ma duże doświadczenie w tym zakresie oraz bardzo dużo energii i zapału do pracy. Wspólnie ze swoim przewodnikiem, aspirantem Piotrem Stolarczykiem od kilku już dni pełnią służbę dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

 4. Zatrzymany po pościgu

  Za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Przekona się o tym 43-letni kierowca skody, który usłyszał już zarzut dotyczący tego przestępstwa. Mężczyzna przez kilkanaście kilometrów uciekał przed policyjną kontrolą, nie reagował na żadne sygnały nakazujące zatrzymanie auta. Finalnie stracił panowanie za kierownicą i wpadł do rowu.

 5. Śmiertelny wypadek w miejscowości Chabielice Kolonia

  Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Chabielice Kolonia w gminie Szczerców. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 24-letni kierowca. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 6. ZOSTAŃ POLICJANTEM

  Jak wygląda praca funkcjonariuszy, jak przejść proces rekrutacyjny i wstąpić do Policji, dlaczego warto wstąpić w niebieskie szeregi była mowa na spotkaniu ze słuchaczami Szkoły Policealnej oraz Zaocznego Liceum Ogólnokształcącego Cosinus Plus w Bełchatowie. Uczestnicy spotkana mieli okazję na zweryfikowanie swoich wyobrażeń o naszej służbie.

 7. Międzynarodowy dzień praw dziecka – bezpieczeństwo dzieci, to nasz priorytet

  Odpowiedzialność prawna nieletnich jako sprawców czynów karalnych, przejawy demoralizacji, hejt, przemoc rówieśnicza, cyberzagrożenia - to główne tematy spotkań policjantek z zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z młodzieżą. Wszystko po to aby dzieci i młodzież były świadome zagrożeń i nie padały ofiarami przemocy bądź nie były sprawcami nieakceptowalnych zachowań.

 8. O zagrożeniach na spotkaniu z Młodzieżową Radą Gminy

  Bełchatowscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z Młodzieżową Radą Gminy w Bełchatowie, gdzie była mowa między innymi o zagrożeniach mających destrukcyjny wpływ na rozwój i i zdrowie psychiczne młodych ludzi. Spotkanie było także okazją do promowania akcji „Daj się zauważyć, noś odblaski”.

 9. Śmiertelny wypadek w Zelowie

  Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Zelowie, na terenie powiatu bełchatowskiego. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 84-letni kierowca daewoo tico. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę.

 10. Międzypowiatowe Obchody Święta Policji już za nami

  28 lipca 2023 roku, na Placu Narutowicza w Bełchatowie odbyły się Ponadpowiatowe Obchody Święta Policji. Tego dnia wspólnie świętowali funkcjonariusze z pięciu powiatów garnizonu łódzkiego: bełchatowskiego, pabianickiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego i wieluńskiego.

linki

Tagi

kolizje wrd nietrzeźwi kradzeż wypadek drogowy wykroczenie pościg konkurs nietrzeźwy dopalacze prędkość narkotyki bezpieczne wakacje kradzież rozbójnicza pobicie apele dzielnicowy kradzież z wlamniem kradzież sklepowa znicz włamanie profilaktyka kradzież rowerów piknik policyjny apel wakacje ŚDM trzeźwy poranek marihuana czynna napaść krajowa mapa zagrożeń konsultacje społeczne obywatelskie ujęcie utonięcia rozbój KMZB zabójstwo Policjanci uratowali kradzież pojazdu kradzież z włamaniem kradzież samochodu poszukiwany wypadek śmiertelny kradzież papierosy uszkodzenie mienia nietrzeźwy kierowca kręci mnie bezpieczeństwo prewencja nietrzeźwy kierujący
Powrót na górę strony