Ważne informacje - 5 artykułów

Zostan jednym z nas

Aktualności

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Łatwiejszy kontakt z policją
Zielona Strefa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Bezpieczne ferie na lodowisku

  Ferie nie zwalniają od odpowiedzialnego zachowania, to tylko odpoczynek od obowiązków szkolnych. Nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie. Te słowa to hasło przewodnie działań bełchatowskich policjantów w czasie zimowych spotkań z dziećmi. Dzisiaj o bezpiecznych zachowaniach rozmawialiśmy z dziećmi spędzającymi aktywnie czas na bełchatowskim lodowisku.

 2. O bezpieczeństwie z Seniorami

  Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz profilaktyka w zakresie cyberzagrożeń i oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika banku” - to cel spotkania bełchatowskich policjantek z seniorami. Ofiarą oszustów może stać się każdy. Uświadamianie mieszkańców i przekazywanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu to jedno z zadań policyjnej służby.

 3. Potrącenie pieszego w miejscowości Karczmy pod Zelowem

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego w miejscowości Karczmy, na terenie powiatu bełchatowskiego. Kierujący samochodem ciężarowym potrącił mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu. Przypominamy: bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Pamiętajmy o noszeniu odblasków po zmroku, nawet tam gdzie przepisy tego nie wymagają.

 4. Uwaga - WŁAMANIA!

  W związku z nasileniem się włamań do domów jednorodzinnych na terenie powiatu bełchatowskiego, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, z którego jesteś obserwowany możesz dzwonić pod nr 690 115 431, czynny całą dobę i powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach. Każda informacja będzie zweryfikowana.

 5. Areszt dla 26-latka zatrzymanego za oszustwo na seniorze

  Działania przeprowadzone przez policjantów ze Szczercowa i Bełchatowa doprowadziły do zatrzymania 26-letniego mieszkańca Częstochowy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest sprawcą przestępstwa „na wnuczka”. Podejrzany już usłyszał zarzut oszustwa, a sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Policjanci kolejny raz ostrzegają, aby nie przekazywać oszczędności osobom nieznajomym, które podają się za policjantów, adwokatów, kurierów, urzędników, lekarzy, a w rzeczywistości są oszustami.

 6. Tragiczny wypadek w miejscowości Karczmy

  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 7 września 2019 roku kilka minut po godzinie 21.00 na drodze 473 w miejscowości Karczmy (gm. Zelów). Według wstępnych ustaleń kierujący oplem vectrą 31-latek na śliskiej powierzchni nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

 7. Powiatowe obchody Święta Policji

  97 rocznicę powstania Polskiej Policji uczcili uroczystą zbiórką bełchatowscy policjanci, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, szkół i zakładów pracy oraz członkowie rodzin funkcjonariuszy. W ceremonii udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi – insp. Andrzej Łapiński. Z okazji policyjnego święta funkcjonariusze odebrali odznaczenia i medale, a kilkudziesięciu bełchatowskich policjantów awansowało na wyższe stopnie.

 8. Wypadek w miejscowości Grudna

  Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Grudna w powiecie bełchatowskim

 9. Śmiertelny wypadek

  Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 1 czerwca 2021 roku około godziny 17.00 w miejscowości Kolonia Rusiec. Zginął 50-letni kierujący oplem corsa a kilka osób zostało rannych.

 10. Trzeźwy poranek

  W poniedziałek rano w ramach działań „Trzeźwy poranek” bełchatowscy policjanci kontrolowali trzeźwości kierowców. Wśród ponad 200 osób jedna była pod wpływem alkoholu. Drugi kierowca wpadł wieczorem - mając 4 promile wjechał do rowu. Obu zatrzymanym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

linki

Tagi

apele trzeźwy poranek utonięcia kradzież z wlamniem konkurs krajowa mapa zagrożeń nietrzeźwi dopalacze pobicie kradzież samochodu kolizje apel nietrzeźwy kierowca poszukiwany kradzież sklepowa kradzież rozbójnicza Policjanci uratowali kradzież z włamaniem dzielnicowy uszkodzenie mienia KMZB pościg narkotyki wypadek drogowy czynna napaść prewencja kradzeż wypadek śmiertelny papierosy kręci mnie bezpieczeństwo piknik policyjny konsultacje społeczne kradzież pojazdu bezpieczne wakacje włamanie prędkość ŚDM zabójstwo wrd nietrzeźwy kierujący nietrzeźwy marihuana znicz rozbój kradzież rowerów kradzież wykroczenie wakacje obywatelskie ujęcie profilaktyka
Powrót na górę strony