Informacje

Śmiertelny wypadek pod Bełchatowem

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej 74, na obwodnicy Nowy Świat - Zelów w powiecie bełchatowskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą uderzył w bok ciężarówki, jadącej z przeciwnego kierunku. W wyniku obrażeń odniesionych na skutek zderzenia pojazdów, kierowca skody poniósł śmierć na miejscu. Droga w tym miejscu wciąż jest zablokowana, ruch odbywa się drogą przez Bełchatów.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 23 maja 2027 roku, po godzinie 7.00, na drodze krajowej 74. Na obwodnicy Nowy Świat - Zelów, w powiecie bełchatowskim zderzyły się dwa pojazdy. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że w bok samochodu ciężarowego, z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn, uderzył kierowca skody, jadący z przeciwnego kierunku. Bezpośrednio po zderzeniu pojazdów ciężarówka stanęła w płomieniach. W wyniku obrażeń odniesionych na skutek wypadku, śmierć na miejscu poniósł 46-letni kierowca skody. Samochodem ciężarowym kierował 61-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci. Śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, zabezpieczyli ślady związane z wypadkiem. Droga w tym miejscu wciąż jest zablokowana, ruch odbywa się drogą przez Bełchatów. Wszystkie szczegóły tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo.
Apelujemy o bezpieczną jazdę, o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Pamiętajmy też, aby za kierownicę wsiadać wypoczętym, a swoją uwagę skoncentrować na tym co dzieje się na drodze.
nadkom. Iwona Kaszewska

  • miejsce śmiertelnego wypadku drogowego, gdzie zderzyły się dwa pojazdy. Widać rozbity samochód osobowy oraz w oddali pojazd ciężarowy, na drodze porozrzucane elementy pojazdu.na drodze strażacy w oddali również radiowóz strażacki.
  • miejsce śmiertelnego wypadku drogowego, gdzie zderzyły się dwa pojazdy. Widać policjanta idącego środkiem drogi, rozbity samochód ciężarowy, na drodze porozrzucane elementy pojazdu.
Powrót na górę strony