Informacje

Policjanci KPP Bełchatów o przemocy, mediacji i odpowiedzialności

Edukacja, dialog i bezpieczeństwo – spotkanie z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie w ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji.

6 października 2025 roku funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Bełchatowie uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji i dotyczyło promowania dialogu, rozwiązywania konfliktów oraz wzmacniania świadomości prawnej młodzieży.

Policjanci omówili zagrożenia związane z przemocą rówieśniczą i hejtem w sieci, podkreślając konieczność szybkiego reagowania i rolę dorosłych w przeciwdziałaniu agresji. Zwrócili również uwagę na odpowiedzialność prawną nieletnich i potrzebę edukacji w tym zakresie.

Jednym z głównych tematów była mediacja jako alternatywna metoda rozwiązywania konfliktów. Funkcjonariusze wskazywali, że umiejętność rozmowy, słuchania i szukania kompromisu to klucz do budowania pozytywnych relacji.

W spotkaniu udział wzięło 65 uczniów i 10 nauczycieli, a oprócz policjantów obecni byli również mediatorzy i specjaliści z zakresu psychologii i terapii.

Bełchatowscy policjanci regularnie angażują się w działania profilaktyczne, promując nie tylko edukację prawną, ale także wartości takie jak odpowiedzialność, szacunek i wzajemne zrozumienie. Tego typu inicjatywy wzmacniają współpracę na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

aspirant Marta Bajor

  • Policjantka stoi przed grupą siedzących dzieci.
  • Policjantka stoi przed grupą siedzących dzieci.
  • Policjantka stoi przed grupą siedzących dzieci.
  • Policjantka stoi przed grupą siedzących dzieci.
  • Zdjęcie grupowe policjantki z nauczycielami i gośćmi.
Powrót na górę strony