Informacje

Amator zakazanych substancji z zarzutami

Bełchatowscy policjanci przejęli blisko 180 gramów dopalaczy i zatrzymali 40-letniego właściciela nielegalnych środków. Mężczyzna usłyszał zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych grozi kara do 3 lat więzienia.

Bełchatowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem narkotykowego procederu sprawdzają każdy trop prowadzący do osób, które mogą mieć związek z tym rodzajem przestępczości. Ustalenia doprowadziły policjantów do 40-laka, który przebywał na terenie powiatu bełchatowskiego. 20 maja 2022 roku około godziny 14.30 w centrum miasta, policjanci zauważyli bmw, którym kierował podejrzewany mężczyzna. Natychmiast zatrzymali pojazd i wylegitymowali siedzące w aucie osoby. Kierowca wyraźnie był zaniepokojony nieoczekiwaną policyjną kontrolą. Nerwowo się zachowywał, ale twierdził, że nie ma nic do ukrycia. Szybko okazało się co było przyczyną nerwowego zachowania tego kierowcy. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli  białą, zbryloną substancję zapakowaną w woreczek foliowy. 40-latek został zatrzymany, a stróże prawa pojechali sprawdzić jego mieszkanie. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 170 gramów zabronionych substancji oraz dwie wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków. Łącznie policjanci przejęli blisko 180 gramów nowych substancji psychoaktywnych. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 40-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawca usłyszał zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm. Zanim po nie sięgniesz, zastanów się CZY WARTO?

nadkom. Iwona Kaszewska

  • policjant ubrany po cywilnemu ma założoną kamizelkę z napisem policja, na głowie a kominiarkę. prowadzi on zatrzymanego mężczynę. zdjęcie zrobione w pomieszczeniu komendy policji.
  • cztery woreczki foliowe w których znajduje się substancja koloru białego w postaci zbrylonej i w proszku .
Powrót na górę strony