Informacje

Zaginięcie ze szczęśliwym zakończeniem

Bełchatowscy policjanci nie pozostali obojętni na los małego pieska, błąkającego się w okolicy ruchliwej drogi, którego życie było zagrożone. Przygarnęli go, nakarmili i dali mu schronienie do czasu odnalezienia jego właściciela. Dzięki reakcji policjantów, „Misio” jest już w rękach swojej Pani.

27 marca 2023 roku policjanci z bełchatowskiej drogówki wykonywali swoje obowiązki służbowe na terenie miejscowości Zwierzyniec na terenie gminy Drużbice. Około godziny 20.00, jadąc trasą wojewódzką, zauważyli pieska rasy pomeranian, który błąkał się w pobliżu ruchliwej drogi. Ponieważ jego życie było w tej sytuacji zagrożone, zatrzymali radiowóz. Kiedy policjantka otworzyła drzwi pojazdu, ten bez namysłu wskoczył do samochodu. Pupil okazywał policjantom moc czułości, sam znalazł dogodne miejsce w radiowozie...były to ramiona policjantki. Sposób w jaki zachowywał się piesek, okoliczność, że tulił się do funkcjonariuszy, jasno wskazywał, że był przyzwyczajony do obecności człowieka i że nie były mu obce podróże samochodem. Finalnie przeuroczy czworonóg został przywieziony do bełchatowskiej komendy. Tutaj policjanci zaopiekowali się swoim nowym „pomocnikiem”. Piesek został nakarmiony, po czym usnął beztrosko policjantce na kolanach. Poszukując właściciela małego czworonoga informacja o jego odnalezieniu została umieszczona na stronie facebook bełchatowskiej policji. Na czas poszukiwania właściciela milusińskim zaopiekowała się policjantka, która po skończonej służbie zabrała psiaka do swojego domu. Następnego dnia Funkcjonariuszka poinformowała o tej sytuacji bełchatowskie schronisko i zostawiła numer swojego telefonu. Około godziny 11.00 z policjantką skontaktowała się właścicielka czworonoga. Poinformowała, że jej 9-letni MISIO oddalił się do lasu z terenu działki kiedy kobieta była w odwiedzinach u swoich znajomych. Kobieta, której policjantka oddała pieska nie kryła radości i wzruszenia z odnalezienia jej pupila. Dziękowała również policjantce za uratowanie życia jej psiemu przyjacielowi.

Na kanwie tego zdarzenia prosimy mieszkańców o właściwe sprawowanie nadzoru nad swoimi czworonogami. Pamiętajmy aby na terenach otwartych używać smyczy. Dobrze jest również zabezpieczyć swoich czworonożnych przyjaciół w chipy z lokalizacją w ogólnoświatowej bazie. Jednak zawsze pies powinien posiadać obroże, na której będzie informacja o numerze telefonu do właściciela.

nadkom. Iwona Kaszewska

Powrót na górę strony