GALERIE ZDJĘĆ

"Dzień bezpieczeństwa"

Tuż przed feriami, w piątek, 26 stycznia w Szkole Podstawowej w Kleszczowie odbył się „Dzień bezpieczeństwa” z udziałem bełchatowskiej Policji, Żandarmerii Wojskowej, ratowników medycznych oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. W działaniach uczestniczyło około 200 uczniów z klas 4, 5 i 7.

26 stycznia, uczniowie klas 4, 5 i 7 Szkoły Podstawowej w Kleszczowie uczestniczyli w zorganizowanym „Dniu bezpieczeństwa”, podczas którego mieli okazję zobaczyć szereg atrakcji przygotowanych przez bełchatowską Policję, Żandarmerię Wojskową z Łasku, ratowników medycznych z firmy „Delfin” oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. Celem wszystkich służb było przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego wypoczynku podczas rozpoczynających się w województwie łódzkim ferii zimowych.

Podczas imprezy policyjni profilaktycy rozmawiali z uczniami klas podstawowych na temat działań „Bezpieczne ferie” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, akcji edukacyjno-informacyjna, która jest kontynuacją działań podejmowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, objętej patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.  Młodzież miała okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany w trakcie codziennej służby przez policjantów ruchu drogowego oraz magiczną walizkę technika kryminalistyki, który pokazywał w jaki sposób ujawnia się ślady kryminalistyczne na miejscu przestępstwa. Policjanci drogówki rozmawiali z uczniami na temat „Bezpiecznej drogi do celu”. Z kolei dzielnicowi z posterunku w Kleszczowie mówili na temat programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz prezentowali elementy umundurowania taktycznego, wykorzystywanego m.in. podczas zabezpieczanych imprez masowych.

Na stoisku Żandarmerii Wojskowej uczestnicy imprezy mieli okazję przymierzyć alkogogle. Każdy mógł spróbować przejść między pachołkami. Proste zadanie okazało się niemalże nie do wykonania. Ne lada atrakcją było także daktyloskopowanie w wykonaniu wojskowych.

Ratownicy medyczni z firmy „Delfin” szkolili uczniów z udzielania pierwszej pomocy oraz w jaki sposób należy się zachować na miejscu nagłego zdarzenia.

Natomiast przedstawiciel piotrkowskiego WORD-u omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym na przykładzie prezentacji multimedialnej, których przestrzeganie jest szczególnie istotne w okresie natężonego ruchu związanego z zimowymi wyjazdami.

Marzeniem chyba nas wszystkich jest, aby każdy dzień był bezpieczny. Dlatego tego typu wspólne działania służb ratowniczych będą kontynuowane w ramach policyjnej współpracy.

Powrót na górę strony